Kuşum ishal ne yapmalıyım ???

yağmurdiyorki

Yeni Üye
Arkadaşlar kusum ishal olmuş ve aynı zamanda galiba astım hem kuyruğunu sağa sola sallıyor hem de pıt pıt pıt sesler çıkarıyor ne yapmalıyım diskisina bakar mısınız?
IMG_20171014_154317.jpg

Sadece dışkıya göre karar vermek zor olabilir . Kuşun hareketleri biraz daha takip edip anlatırsanız daha iyi olacaktır ama bir an önce antibiyotik tedavisine başlamalısınız .Kuyruk sallama yumurtlama döneminde olan, 2-3 gün içinde yumurtlayacak kuşlarda görülür. Yağlanmış, nefes almakta zorlanan kuşlarda görülür. Astım ve benzeri solunum sorunu çeken kuşlarda da kuyruk sallama görülebilir .Soğukta cereyanda kalmış ve bundan dolayı üşütmüş kuşlarda da görülür. Sizin ki acaba hangisi ona göre tavsiye de bulunabilirim .

Sadece dışkıya göre karar vermek zor olabilir . Kuşun hareketleri biraz daha takip edip anlatırsanız daha iyi olacaktır ama bir an önce antibiyotik tedavisine başlamalısınız .Kuyruk sallama yumurtlama döneminde olan, 2-3 gün içinde yumurtlayacak kuşlarda görülür. Yağlanmış, nefes almakta zorlanan kuşlarda görülür. Astım ve benzeri solunum sorunu çeken kuşlarda da kuyruk sallama görülebilir .Soğukta cereyanda kalmış ve bundan dolayı üşütmüş kuşlarda da görülür. Sizin ki acaba hangisi ona göre tavsiye de bulunabilirim .
Kuşum erkek bu yüzden yumurtlama döneminde olamaz. Cereyanda kaldığını düşünmüyorum çünkü odamda duruyor hep ve odam sıcak. O zaman solunum hastalığı mı var ?

Gagasını gicirtadiyor ama belki onun eşi de olabilir anlayamadım

5 gün tetra mezatin kullanın. Çeyrek suluğa mercimek tanesi kadar.

Geri