Kuşum ishal mi ?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Alismubis
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Alismubis

Yeni Üye
Benim muhabbet kuşumun dışkısının etrafı sıvı fakat çok hareketli sürekli dişisine kur yapıyor ve konuşuyor. Petshopdan aspur aldım ve bana hareketli olmasının bişey ifade etmediğini ishal başlangıcında öyle olduklarını söylediler. Yardımcı olur musunuz? Bu arada suyuna da probiyotik içerikli damla ilave ettim, tavsiye üzerine.

Ekli dosyalar

• ED646156-7AEE-4545-8218-74B1A0422728.jpeg
    ED646156-7AEE-4545-8218-74B1A0422728.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 39
  • A8DA4E0D-6A79-4B31-8CF2-BC9E0295BA4B.jpeg
    A8DA4E0D-6A79-4B31-8CF2-BC9E0295BA4B.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 39
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 47
Benim muhabbet kuşumun dışkısının etrafı sıvı fakat çok hareketli sürekli dişisine kur yapıyor ve konuşuyor. Petshopdan aspur aldım ve bana hareketli olmasının bişey ifade etmediğini ishal başlangıcında öyle olduklarını söylediler. Yardımcı olur musunuz? Bu arada suyuna da probiyotik içerikli damla ilave ettim, tavsiye üzerine.
daha yakından daha çok dışkı fotoğrafı eklermisiniz. popo kısmında dışkı yapışması var mı?

Fotoğraflar ı ekledim

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 47
  • image.jpg
    image.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 53
Kusunuz ishal olmus. Haslanmis patatesi ezip verebilirsiniz. Geçmezse ilac kullanmalisin.

muhabbet kuşları hastalıklarını gizlemeye çalışan canlılardır o yüzden genelde ilerlemediği sürece farketmek zor olur. profesyonel arkadaşlar yazana kadar tam dolu suluğa 2 3 damla elma sirkesi damlatın uzun süre durmasın ama sabah verdiyseniz akşama alıp tazeleyin. ishalin farklı sebepleri olabiliyor, yapışma olmaması iyi. her sulu dışkı da ishal değildir yeşillik falan çok tükettiyse ondan olmuş da olabilir farklı bir şey yedi mi yada?
arkadaşın dediği gibi haşlanmış patates verebilirsiniz, var ise yulaf veya aspur da iyi gelir ishale.

muhabbet kuşları hastalıklarını gizlemeye çalışan canlılardır o yüzden genelde ilerlemediği sürece farketmek zor olur. profesyonel arkadaşlar yazana kadar tam dolu suluğa 2 3 damla elma sirkesi damlatın uzun süre durmasın ama sabah verdiyseniz akşama alıp tazeleyin. ishalin farklı sebepleri olabiliyor, yapışma olmaması iyi. her sulu dışkı da ishal değildir yeşillik falan çok tükettiyse ondan olmuş da olabilir farklı bir şey yedi mi yada?
arkadaşın dediği gibi haşlanmış patates verebilirsiniz, var ise yulaf veya aspur da iyi gelir ishale.

Sürekli gözlemliyorum, kafesi de sürekli temizleyip dışkı durumunu takip ediyorum. Aspur yedikten sonra biraz daha katılaştı dışkısı.
Bu aralar kuru yemiş yedi ama öncesinde başlamıştı. Alero vera bitkisini de yemeye kalkmıştı. Farklı sebepleri olabilir. İnşallah antibiyotik gerektirmeden geçecek bir durumdur. Dediğiniz gibi hareketli olması içimi rahatlatmadı. Bir anda kötüleşmesinden korktum.

Patatesi de hemen veriyorum. Teşekkür ederim

Son durumu bu şekilde

Ekli dosyalar

• 97E3F61C-BEB8-4A10-9F4F-DD91D7FFF8A2.jpeg
    97E3F61C-BEB8-4A10-9F4F-DD91D7FFF8A2.jpeg
    1.2 MB · Görüntüleme: 44
Kuşun genel olarak enerji durumu nasıl? Güncel dışkılar hala normal mi? Normalse sorun yok.

Geri