Kuşum ilk başta yediği yemleri attı sonra gözünü açamadı

BenÇıtır

Yeni Üye
Merhaba kuşum her sabahki gibi yine balkona koymuştuk kafesindeki yemleri severek yiyor ama biz yemek yerken yanımıza gelip pilav, salata, ekmek vb. yiyordu bu sabah saat 11 civarlarında kalktım ve yemek yedim çıtırımada (kuşumun adı) açma verdim ekmek tarzı şeyleri çok seviyor. Saat 17:00 - 17:30 arasında bisküvi yedim aynada falan kendini görünce ya da bisküvi ambalajının içindeki folyodan kendini görüp deliye dönüyordu. ağzından yemleri attırdı sonra bi 5 - 6 dakika tek başına kusmasını bekledik kustu uçabiliryordu yürüyebiliyordu sıkıntısı yoktu ama biraz üstümde durduğu zaman sağ gözü kapalıydı uzun süre kapalı tutup aralıklı açıyordu sol gözü ise normal bir şekilde açıp kapıyabiliyordu sanırsam yemleri attıramadığı için biraz ağladı gözünden yaş geldiğini gördüm halsiz görünüyordu sonra durmadan ayağı ile sağ gözünü kaşıyor parmağınıza tüyleri vücuduna yapışık değil aksine hepsi kalkmışı tüylerinin ne yapacağım bilmiyorum dademin kafesine yemek yemek için girdi bizde kafesini kapattık şu anda salıncağında halsiz bir şekilde uyuyor iyi ama onun için çok endişeleniyorum yardım ederseniz çok sevinirim sadece bana değil bu durumu yaşayan bütün arkadaşlarımıza ya da kardeşlerimize yardım etmiş olacaksının :)

Açma ekmek tarzı şeyler vermemeni tavsiye ederim. Peynir, yeşillik, bebe bisküvisi gibi şeyleri azar azar verirsen kuşun daha sağlıklı olacaktır. Kuş balkonda cereyanda kalırsa hasta olabilir. gözüyle alakalı pek bir bilgim yok ama durumu kötüye giderse bir veterinere götür derim. inşallah iyileşir

Kuşa içinde tuz şeker bulunan şeyler vermeyin.

Geri