Kuşum hep yemlikte duruyor

MaviKuş72

Yeni Üye
Abi hep yemlikte duruyor.İlk geldiğinde çok hapşırıyordu ama banyodan sonra geçti biraz.Bilmiyorum elimi kafese soktuğumda ısırıyor bende tüneğini çıkartıp onu öyle çıkarıyorum belkide ondandır.

Abi hep yemlikte duruyor.İlk geldiğinde çok hapşırıyordu ama banyodan sonra geçti biraz.Bilmiyorum elimi kafese soktuğumda ısırıyor bende tüneğini çıkartıp onu öyle çıkarıyorum belkide ondandır.
Kuşunuz kaç aylık veya kaç yaşında ?

Muhabbet veya papağan besleyenler sabırlı olmak zorundalar. Kuşlar size hemen güvenip sizle bağ kurmaz. Kuştan kuşa farketmek üzere gerekirse 1 ay hiç temas etmeyecekler. Kuşun ortama alışmasını beklemek, kafes kapağını açıp kendiliğinden çıkmasını sağlamak, ve kendisinin sizle iletişim kurmasını beklemeniz gerekir. Ona yaklaşırken çok yavaş hareket etmeli, sessiz olmalı, kısık sesle konuşmalısınız onunla vs. Bazı kuşlar yarım saatte de adapte olabilir ama bu nadirdir.

Bir yerde sabit durması kuşun güvensiz hissettiği anlamına gelebilir. Ona zaman tanıyın ve size ve ortama güvenmesini bekleyin. Kafese yakın oturun ama onla birkaç gün ilgilenmeyin

Abi sen yanlış anlıyorsun kuş bana alışık kafesine elimizi sokmamızdan rahatsız oluyor. elime omzuma geliyor kuş eğitmi ile ilgili sorun oldaydı oraya yazardım.

Bir yerde sabit durması kuşun güvensiz hissettiği anlamına gelebilir. Ona zaman tanıyın ve size ve ortama güvenmesini bekleyin. Kafese yakın oturun ama onla birkaç gün ilgilenmeyin
Abi sen yanlış anlıyorsun kuş bana alışık omzuma elime geliyor rahatça hatta atlıyor bile eğer eğitimle ilgili bir sorun olsaydı hastalık bölümüne yazmazdım.

Ben tünektenmi korkuyor diye yazmışım sen bana bağ diyorsun ne alaka

Hapşırması devam ediyor mu? Bir de ısırma için bir hafta boyunca günde on dakika şeklinde elinizi kafesin içinde bekletin elinize alışsın. Bir hafta sonra parmağınızı yavaş yavaş uzatın geliyor mu bir bakın

Hapşırması devam ediyor mu? Bir de ısırma için bir hafta boyunca günde on dakika şeklinde elinizi kafesin içinde bekletin elinize alışsın. Bir hafta sonra parmağınızı yavaş yavaş uzatın geliyor mu bir bakın

abi kuş elimi kafese soktuğumda geliyor ama ısırarak. bağla ilgili bir sorun yok

abi kuş elimi kafese soktuğumda geliyor ama ısırarak. bağla ilgili bir sorun yok
O zaman önce elinizi kafesin dışında kafesin yanına koyun on dakika on beş dakika. Bir hafta böyle devam edin daha küçük olduğu için alıştırma yapılırsa alışır

Ne başlıkta ne de içerikte bir soru göremiyorum, hatta ne anlatmak istediğin de belli değil. Sorun hapşırma mı, elini ısırması mı, yemlikte durması mi?

Ben tünektenmi korkuyor diye yazmışım sen bana bağ diyorsun ne alaka

Tüneği çıkarırsan tabi ki yemligin tuneginde duracaktır. Alakasız konu ve içerik yazarsan nasıl doğru yanıt bulacaksın?

Geri