Kuşum hep dışarı çıkmak istiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan BURAKWX
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

BURAKWX

Meraklı Üye
2 gündür dışarıyı istiyodu telle tırmanıyo durmadan teli kemiriyo . çıkarıyoduk satlerce dışarda kalıyodu zor sokuyoduk . aynalara filan arada bakıyodu kafamıza filan konup dolaşıyodu . biraz önce kafesine ayna koydum . kafesinden çıkmak istemedi bu kez ama elimi yaklaştırdığımda bu kez saldırganlaştı . bunun için şimdi aynayı çıkardım . ne yapmalıyım kuş 2 aylık ?

2 gündür dışarıyı istiyodu telle tırmanıyo durmadan teli kemiriyo . çıkarıyoduk satlerce dışarda kalıyodu zor sokuyoduk . aynalara filan arada bakıyodu kafamıza filan konup dolaşıyodu . biraz önce kafesine ayna koydum . kafesinden çıkmak istemedi bu kez ama elimi yaklaştırdığımda bu kez saldırganlaştı . bunun için şimdi aynayı çıkardım . ne yapmalıyım kuş 2 aylık ?
aynadaki kendi görüntüsünü dişi olarak algılıyor çünkü siz elinizi soktugunuzda da dişisini koruyor.Kuşlarda kendii görüntüsünü tanıma olayı yoktur ,dısarı cıkarttıgınızda ayna benzeri şeylerden uzak tutun

Kuşun kafesine ayna koymanızı tavsiye etmem. Ayrıca odada ayna varsa ve kuş o aynayı görebilecek pozisyondaysa aynanın üstünü örtmenizi tavsiye ederim, kuş kafesten çıktığında odanın herhangi bir yerinde ayna varsa yine örtün. Kuşların (muhabbet kuşu da dahil birçok türünün) aynanın çalışma mantığını anladığını sanmıyorum. Muhtemelen aynadaki görüntülerini başka bir kuş zannediyorlar, karşıdakiyle olumlu veya olumsuz hislerle iletişim kurmaya çalışıp fiziksel temas kuramadıklarından strese giriyorlar.

Geri