Kuşum hasta

Ridakegzo

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum tüy dökümündeydi.Birden ishal oldu ve iştahıazdı,durgundu.Veterinere gittik anribiyotikli karışım hazırladı ve 5 gün kullanın dedi.Kullanırken kuş 3. gün biraz düzelmişti.Şimdi tedavi bitti ve hala çok hasta.Kabarık şekilde duruyor, yem yemiyor,biraz ishal,tüyden dolayı sürekli kaşınıyor.Bir iki kez salyasız ıkı üç tane yemi boğazına bişey takılmış gibi zorlanarak kustu.Daha önce kuş böyleyken sulphamezathine ile toparlamıstık .Tekrar ilaca başladım ama yarım suluğa 8 damla koydum.ilaçlı sudanda emin olmak için sabah 1, akşam 1 damla ağzına damlatıyorum.Elle beslemede yapıyorum.İlacı yanlısmı kullanıyorum .Neler yapabılırım

Kuşunuzun beyaz peçete üzerine yaptığı dışkı resmini paylaşır mısınız

Sulpha mezatin uzun zaman açık kalmamışsa kullanmaya devam edin. 3. gün iyileşme belirtisi olmazsa eczaneden mikostatin alın. Aynen sulha oranında ve şeklinde kullanın. Ağzına damlattığınız için suyuna kattığınız oranı 4 damlaya düşürün. Ağzında kötü koku var mı

Sulpha mezatin uzun zaman açık kalmamışsa kullanmaya devam edin. 3. gün iyileşme belirtisi olmazsa eczaneden mikostatin alın. Aynen sulha oranında ve şeklinde kullanın. Ağzına damlattığınız için suyuna kattığınız oranı 4 damlaya düşürün. Ağzında kötü koku var mı
Abi hem antibiyotik hem mikostatin ağır gelmez mi

İkisini birlikte kullanmayacak ki. Eğer sulha çözüm olmazsa mikostatin başlayacak. Ki kullansa da çok sorun olmaz.

Veterinerlerin teşhis koymada sıkıntıları var hala. Kuşlardan iyi anlayan veteriner sayısı çok az. Dolayısıyla tahmine dayalı tedavi başlanıyor buda üstüste ilaç kullanımını zorunlu kılıyor.

Yarım suluğa 8 damla sulphamezathine koyup,ağzındada ilaçlı sudan alıp damlatıyorum.bu şekildemi devam etmeliyim

Yarım suluğa 8 damla sulphamezathine koyup,ağzındada ilaçlı sudan alıp damlatıyorum.bu şekildemi devam etmeliyim
Suyuna 4 damla damlatmanız yeterli olur. Sabah akşam da ağzına 1 damla devam. 2 gün sonra düzelme belirtisi göstermezse yazın

Hım o zaman ben yanlıs kullanıyorum şişeden 1 damla direkt ilaç alıp ağzına damlatcam.Ve ekstra sulugunada 4 damla damlatıp kafese asıcam değilmi
Evet aynen öyle devam. Bir de ilaç ne zaman açıldı. Uzun zaman olduysa etkisi azalmış olabilir ona dikkat.

Verebilirsiniz sorun değil ama yazın yumurtanın çeyreğini verin en fazla.

İyileşme belirtisi var mı bu arada ?
Kuşuma sulphamezathineyi 6 gün kullandım.kuşum çok iyiydi dışkı falan.Dün ilacı kestim bugün dışkı yine bozuk ama kuşun keyfi yerinde.fotoğraf atmayıda beceremedim.yeşil leke bırakıyor.Keyfi yerinde ama kuşun elektrolit hazırlayıp verdım ilaca devam etsem mi bilemedim yada ne yapabılırım acaba

İlacı 5 gün kullanmışsanız devam etmeyin. Probiyotik verin

Geri