Kuşum hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan A9476616
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

A9476616

Yeni Üye
Dişi Muhabbet kuşum son zamanlarda çok kaşınmaya tüylerini yolmaya başladı, uçamıyor bir yere tırmanıp düşüyor , morali bozuk , bugün veterinere götürdük , çok heyecanlı dedi,
antibiyotik önerdi, yemek de çok az yiyor şimdi, arada gözlerini kısıyor , antibiyotik de içmiyor , kafesin içinde işkence çekiyor, yere indirdik yürümekte bile zorlanıyor, ne yapmalıyım , lütfen yardım edin!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Yaşını bilmiyorum tesadüfen buldum onu, bir yıldır benimle yaşıyor, tecrübem yok benim, konu başlıklı link atmayın, neyi olabilir bu konuda bilgilendirin lütfen acilllll , veteriner normal diyor bit bulamadı ilaç verdi suyuna kattık içmiyor da, cebelleşiyor, hiç de normal gözükmüyor, birkaç ay önce atmaca gibiydi, lütfen yardım edin

Yaşını bilmiyorum tesadüfen buldum onu, bir yıldır benimle yaşıyor, tecrübem yok benim, konu başlıklı link atmayın, neyi olabilir bu konuda bilgilendirin lütfen acilllll , veteriner normal diyor bit bulamadı ilaç verdi suyuna kattık içmiyor da, cebelleşiyor, hiç de normal gözükmüyor, birkaç ay önce atmaca gibiydi, lütfen yardım edin
"Videosunu ekleyin lütfen" mesajımı sanırsam görmediniz. Streamable.com'a yükleyip linkini atın ve kuşun yeni yapılmış dışkılarınıda ekleyin. Öncesinde gördüğünüz tüm belirtileri yazın ve kaç saattir beslenmiyor?

Veterinerde çok streslendi, Videosunu çekemedim, kuş uyuyor şu an ama dışkı fotoğrafı bende var. Hiç yemiyor değil az yiyor, antibiyotikli suyunu içmiyor, bugün su içerken görmedim, sabah bayağı yem yedi, 10 dakika önce iki üç tane yem yedi. Kuş şuan yerde sabit, hareket ediyor arada
Belirtiler
Kaşınma
Uçmaya çalışırken düşme
Tüy döküntüsü
Kafeste tırmanamama
Moral bozukluğu
Yürürken ara sıra düşüyor.
Öğleden sonra su içmemesi ve az yeme
Çok ötmüyor
Lütfen cevap yazın

Ekli dosyalar

• 20230707_124319.jpg
    20230707_124319.jpg
    814.3 KB · Görüntüleme: 9
  • 20230707_212947.jpg
    20230707_212947.jpg
    386.7 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Bu durumda sadece beslenmesini sağlamanız gerekecek. Hala yem yemediyse mama tarifi vereceğim ama elle besleme aparatınızın olması gerek.
Kuşum şu an yerde önüne yem ve biraz ilaçlı su koydum, bir kaç sefer ağzını suya bandı,
biraz yem yedi, yürüyemiyor yürüyünce düşüyor, veterinere bugün gittikten sonra oldu orada korktu uzun zaman sonra onu evden dışarıya kafesin üstünü kapamadan çıkardım şu an çok mutsuzum , Sizce sıkıntısı nedir? (Kusura bakmayın rahatsız ettim)

Kuşum şu an yerde önüne yem ve biraz ilaçlı su koydum, bir kaç sefer ağzını suya bandı,
biraz yem yedi, yürüyemiyor yürüyünce düşüyor, veterinere bugün gittikten sonra oldu orada korktu uzun zaman sonra onu evden dışarıya kafesin üstünü kapamadan çıkardım şu an çok mutsuzum , Sizce sıkıntısı nedir? (Kusura bakmayın rahatsız ettim)
Ayaklarında fiziksel bir problem yoksa yani darbe alıp da ayağı sakatlanmadıysa; kaslarında bir problem olabilir. Ama veterinere gittikten sonra oldu demişsiniz. Yani öncesinde gayet iyi yürüyüp, uçuyor muydu?
Veteriner antibiyotiği neden verdi? Teşhisi söyledi mi?
Veterine giderken umarım üşümemiştir.

Ayaklarında fiziksel bir problem yoksa yani darbe alıp da ayağı sakatlanmadıysa; kaslarında bir problem olabilir. Ama veterinere gittikten sonra oldu demişsiniz. Yani öncesinde gayet iyi yürüyüp, uçuyor muydu?
Veteriner antibiyotiği neden verdi? Teşhisi söyledi mi?
Veterine giderken umarım üşümemiştir.
Uçamıyordu son zamanlarda çok kaşındı çok tüy döktü uçmaya çalışırken düşüyordü ama dün falan paytak paytak yürüyordu genelde öyle yürür, oradan gelince kafese geri koyduk taş kum vb aldık ama yukarılara çıkıp düştü bir yerlere tırmandı ama yine düştü indirdik yürürken de düşmeye başladı.

Uçamıyordu son zamanlarda çok kaşındı çok tüy döktü uçmaya çalışırken düşüyordü ama dün falan paytak paytak yürüyordu genelde öyle yürür, oradan gelince kafese geri koyduk taş kum vb aldık ama yukarılara çıkıp düştü bir yerlere tırmandı ama yine düştü indirdik yürürken de düşmeye başladı.
Ayakları tutmayıp, kuş uçamadığı için devit3 önerebilirdim ancak şu an bir ilaç kullandığı için askıya almak durumunda kalacağız. Yeni yapılmış dışkısını da atın bir bakalım, herhangi bir hastalık sebebiyle de ayak ve kanatları güçsüz düşmüş olabilir. Ancak dediğim gibi normalde devit3 işe yarayabilirdi fakat şu an ilaç kullanıyor.
Siz bu durumda iştahtan kesilmemesini sağlayın, sonrasında B vitamini ile destekleyin. Düzelme olmazsa devit3 e başlayın.

Geri