Kuşum hasta

Mustafa Kemal

Yeni Üye
Çok endişeliyim kuşum sürekli uyuyor sürekli uyku halinde bu sabah elimde öğürmeye başladı ve yem çıkardı yemin dışında hafif kıvamlı tükürükte çıkarıyordu dışkısı da sıvı kıvamında lütfen bilgisi olan biri yardımcı olabilir mi

Normalde kuş sesi açtığımda hemen uçup yanıma gelir şimdi hiç tepki bile vermiyor

Bu arada siteye fotoğraf yukleyemiyorum dosya boyutu çok büyük gibi bir hata alıyorum ne yapacağımı şaşırdım kuşuma çok bağlandım 4 yildir benim elimde lütfen yardımcı olun

İştahı pek yok dışkısınin çevresinde yeşil alan var hafif sıvımsı dışkısı ve zayıflama söz konusu kursak mantarı olabileceğinden şüpheleniyorum

İştahı pek yok dışkısınin çevresinde yeşil alan var hafif sıvımsı dışkısı ve zayıflama söz konusu kursak mantarı olabileceğinden şüpheleniyorum
Maalesef kursak mantarıyla ilgili benim bir bilgim yok. Bilen arkadaşlara ulaşmanız daha doğru olacaktır. Ama şüpheniz varsa bunu hemen teyit edip, hemen harekete geçin bence çünkü belirtileri ciddi sonuçlar doğurabilir. Çok geçmiş olsun. Bende yeniyim ama gördüğüm kadarıyla bilgili olan birkaç kişiye ulaşmak adına yardımcı olabilirim belki @Katze @Recai SULAMİS @Levent ACAR

Kuşunuzu acilen kuşlardan anlayan veterinere götürmelisiniz. Hangi şehirdesiniz? İzmir'deyseniz yer tavsiye edebilirim.

Maalesef bulunduğum yerde öyle bir imkan yok kendi cabalarimla iyileştirmem gerekiyor malsimum eczaneden gidip ilaç alabilirim
Kursak mantarı gibi duruyo fakat başka bir şey de olabilir veterinere götürmeden ne olduğunu anlamadan kendi çabanızla olucak şey değil bu bulunduğunuz yerde yoksa mecbur uzağa götürüceksiniz kuşun canından önemli değil ya.

Kursak mantarı gibi duruyo fakat başka bir şey de olabilir veterinere götürmeden ne olduğunu anlamadan kendi çabanızla olucak şey değil bu bulunduğunuz yerde yoksa mecbur uzağa götürüceksiniz kuşun canından önemli değil ya.
Ne kadar haklı olduğunu bilsemde durumum el vermiyor :( biraz araştırma yaptım tüm belirtiler kursak mantarına işaret 1 aydir kendikendine öğütmedigi yemleri çıkarıyordu anlam veremedim yemini değiştim eş getirdim hiç bir şey fayda sağlamadi yüksek ihtimalle kursak mantarı

Ne kadar haklı olduğunu bilsemde durumum el vermiyor :( biraz araştırma yaptım tüm belirtiler kursak mantarına işaret 1 aydir kendikendine öğütmedigi yemleri çıkarıyordu anlam veremedim yemini değiştim eş getirdim hiç bir şey fayda sağlamadi yüksek ihtimalle kursak mantarı
Eğer 1 aydır böyleyse yazık geç kalmışsınız. Aynı durumu ben de yaşadım veterinerle beraber zor kurtardık ilerlediğinde ciddi bi hastalık bu sizi uzun bi tedavi bekliyo. Veterinere gitme imkanınız hiç mi yok yani uzakta mısınız yok maddi olarak mı gidemiyosunuz belki burdan size yakın birileri yardımcı olur

Eğer 1 aydır böyleyse yazık geç kalmışsınız. Aynı durumu ben de yaşadım veterinerle beraber zor kurtardık ilerlediğinde ciddi bi hastalık bu sizi uzun bi tedavi bekliyo. Veterinere gitme imkanınız hiç mi yok yani uzakta mısınız yok maddi olarak mı gidemiyosunuz belki burdan size yakın birileri yardımcı olur
Siz nerede ikamet ediyorsunuz? Veteriner bulmak zor da. Memnunsanız paylaşabilir misiniz?

Yazdıklarınıza bakarak, sizin evde kendi kendinize tedavi etmeniz çok zor ve geç kalmışsınız. Veterinere gitmekten başka çareniz yok bence şu durumda.
Kursak mantarı, megabakteri çok tehlikeli bir hastalık. Bu hastalıktan kesin eminseniz eğer amfoteramisin vermeniz gerekiyor ama o ilacıda veterinerden temin etmeniz gerek. Veterinere gittiğinizde, mikroskop incelemesi yaptırıp hastalığından emin olmanız lazım. Maddi durumdan dolayı mı yoksa bulunduğunuz yerde veteriner mi yok. Bulunduğum yer yazmışsınızda, bulunduğunuz yeri yazarsanız oralarda kanatlıdan anlayan veteriner hekim önerecek arkadaş çıkar belki. Şu anda veterinere götürmeye odaklanmalısınız, üstelik veterinere götürmek için bile geç kalmışsınız, umarım kurtulur.

Diyarbakırdayim maddi olarak değil diyarbakirda kuşlardan anlayan veteriner yok gerçekten tedavi etmek için elimden geleni yapicam umarım kurtulur

kuşunuzun videosunu ve güncel dışkı resimlerini atar mısınız?

streamable.com - videoyu buraya yükleyebilirsiniz ve doğrudan link olarak buraya atabilirsiniz
hizliresim.com - dışkı fotoğraflarını buraya yükleyebilirsiniz ve doğrudan link olarak buraya atabilirsiniz

Diyarbakırdayim maddi olarak değil diyarbakirda kuşlardan anlayan veteriner yok gerçekten tedavi etmek için elimden geleni yapicam umarım kurtulur
Kursak mantarı çok da değişik bir hastalık değil ortalama bi veteriner de anlar diye düşünüyorum biraz araştırın koskpca şehirde mutlaka bir tane vardır gün geçtikçe kuşunuz ölüme yaklaşıyo haberiniz olsun

Geri