Kuşum Hasta (resimli) Kimse birşey yazmıyor forumda

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Furkan26
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Furkan26

Yeni Üye
İyi günler benim erkek kusum nezle sanırım kuyruğu sürekli sallanıyor yani aldığımdan beri 5 6 aydır sallanıyor sürekli De burnundan hırıltı sesi geliyordu ama hasta değildi bizimle oyun oynardı uyardı gelirdi. Kısa geçmek gerekirse suan kuşumun sol burnu tıkalı internette tuzlu su ile kulak cubuguyla ıslatın delik açılacaktır falan diyordu yaptım fakat delik açılmadı tersine suan tıkalı olan deliğin etrafı şişmiş ne yapmam gerekiyor. Yem falan yiyiyor lütfen yardım edin. Cinsi çekoslavak kuşumun
r3rGJa.jpg
7qzjyL.jpg
P09jOd.jpg
9QyjDZ.jpg

Son düzenleme:
Yardım edin şişlik büyüyor neden kimse birsey yazmıyor burnu hala tıkalı ve şiş

Son düzenleme:
Yardım edin kaç kişi var forumda ama kimse birşey yazmıyor..

Bulunduğun yerde veterinerlik fakülltesi varsa götür. Ziraa veterinerler genelde büyük ve küçük baş hayvanlara yoğun olduğu için kanatlı hayvanlar konusunda bilgileri genelde körelmektedir . kuşunuz için birkaç TL'ye hastalıgını ogrenip (kan tahlili ve test yapıyorlar) genel inceleme yaparlar ve kulaktan duyma ilaç ve yönteme gerek kalmaz. Çünkü kronik astımdan tutun ciddi hastalıklar böyle yerlerde tedavi edilmektedir.

Bulunduğun yerde veterinerlik fakülltesi varsa götür. Ziraa veterinerler genelde büyük ve küçük baş hayvanlara yoğun olduğu için kanatlı hayvanlar konusunda bilgileri genelde körelmektedir . kuşunuz için birkaç TL'ye hastalıgını ogrenip (kan tahlili ve test yapıyorlar) genel inceleme yaparlar ve kulaktan duyma ilaç ve yönteme gerek kalmaz. Çünkü kronik astımdan tutun ciddi hastalıklar böyle yerlerde tedavi edilmektedir.
Cevabınız için teşşekkür ederim ama bulunduğum yerde veteriner fakültesi yok normal veterinerler var acaba nezle ile birlikte mantar mı var kuşumda dünküne göre bugün biraz daha şişmiş ceresi

YAKIN KONUMDAN GAGA ÜSTÜ ,AYAK VE KARIN BÖLGESİNİN 3 FARKLI RESMİNİ ATARMISINIZ.. MANTAR OLUP OLMADIĞI KONUSUNDA BİLGİ EDİNMEK İÇİN. Bu arada kuşa kanatlı hayvan multivitamini ve taze muhabbet kuşarı için olan meyvelerden azar azar verin

Elimde suan ishal ilacı ve avisol A var cekicem şimdi resimleri atarım

Kardeşim aynı durum bendede oldu.terramiciyn göz kremini burnuna sabah akşam çal evde antibiyotik varsa suyuna yeteri kadar bırak 3 gün sonra burnuna hafif baskı uygula beyaz iltihab çıkar kesin çözüm

Hiç bir ilac yoksada hafif baskı uygula ceresine eğer içindeki çıkarsa yavaş yavaş kuşu incitmeden yap ceresinin rengi birazdeişir sonra düzelir dedim gibi hafif alttan üstten baskı yap kuşun canını acıtma

Tamam sağolasın deneyeceğim antibiyotik olarak sarımsak kullanacağım bi kaç yerde gördüm etkili oluyormuş elimde krem yok suan ama bulmaya çalışacağım

Geri