Kuşum Hasta Ne Yapabiliriz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Zeytin
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Zeytin

Yeni Üye

Arkadaşlar Merhaba

Muhabbet kuşum behçet dün akşam halsizleşti bu sabah ise videoda görüldüğü gibi ara ara kafa sallıyor sallarkende aşağı düşecek gibi denge kaybı yaşıyor. Ne yem yiyor ne su içiyor. Evcil ve şuan 48 Kelime söyleyebiliyor.

Veterinere götürdüm kanatlarına baktı kontrol etti teşhis koymadı Neocure isminde bir toz antibiotik vede avisol B vitamin verdi. Evde zorla ağzına şırıngayla 3 4 damla bu ilaçlı suyundan verdim ama bişeyde yemedi sabahtan beri hareketsiz durup uyuyor gibi. Dışkısıda köyü siyaha yakın bir renk vede normalden büyük.

Önerebileceğiniz bişey varmı veya yapabileceğim başka bişey. Kuşu kaybetmek istemiyorum.

Dışkı resmide bu şekildedir
20171105_171802.jpg

Veterinerin verdiği antibiyotiğe devam edin. Ayrıca eczaneden mikostatin alıp 7 gün sabah akşam birer damla ağzına damlatın. Tedavinin 4. Günü ve son günü temas ettiği her ne varsa çamaşır suyuyla dezenfekte edin.

Selçuk üstadım teşekkür ederim. Tavsiyen üzre mikostatini aldım verdim beraber ilaçlı suyundan ağzına 4 damla damlattım. Kafasını videodaki gibi salladı 5 dakika. Yemesi ise aynı geceden beridir ne mama ne yem ne darı hiçbir şey yemiyor açlıktan bir şey olacak diye endişe ediyorum.

Geri