Kuşum hasta. Ne yapabilirim?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan gvnc.s
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

gvnc.s

Yeni Üye
Geçen gün kâmil öldü arkadaşlar. Bende dün aynı üreticiden bu yavruyu aldım. Fakat kamildeki belirtilerin başlangıcı bu yavruda da var. Veteriner kâmile ilaç vermişti o gece. İlaçların adını bilmiyorum ama karışımda ağır ilaç kokusu var. Ne yapabilirim bu konuda. O ilacı kullanayım mı sizin öneriniz var mı ekstra. Bu arada kuş gayet sağlıklı görünüyor şu aşamada. Daha yeni başlangıç hastalık sanırım
IMG_20181014_134451.jpg
IMG_20181014_134445.jpg
IMG_20181014_134437.jpg
IMG_20181014_134239.jpg
IMG_20181014_134301.jpg
IMG_20181014_134400.jpg

Bu arada ceredeki ve gözdeki durum nedir? O kâmilde yoktu Ama bunda öyle birşey de var.

Hocam merhaba.
Kuşunuza hemen versele laga mama, siringa ve şırınga ucu almanizi öneririm. Ve biteral alıp, 8 parçaya bölüp suyunun icine katmaniz gerek. Her gun 1 parça olacak şekilde. Gunluk değiştirmeniz gerek.
Eğer ki kusunuz yem yiyiyorsa, mama'dan takviye olarak 1 şırınga midesine vermeniz gerek. Bu ona cok iyi olacaktır. Eğer yemiyorsa 3 kere gunde mama vermenizi öneririm. Şırıngayı bogazindan sokarken dikkatli olmaniz gerek aksi taktirde kuşunuz ölebilir. Kuşun sag tarafında mide , sol tarafında nefes borusu vardır. Yani kuşu elinize aldınız, kuş size dönükse bu sefer size göre kusun sol tarafından siringayi sokmaniz gerekecek. İnşaallah minik melek iyileşir

Bir de antibiyotik verdikten sonra kesinlikle probiyotik vermeniz gerek. Marka olarak Nekton öneririm. 1 hafta probiyotik ten sonra da Nekton vitamin öneririm

Yeni aldım ama yiyor. uysal hemen alışıyor..o yüzden mamayı ben vermiycem. Hem beceremem falan. Ama ilaçlı suyu ağzına damlatıyorum

ne kadar acaba bu kuşun fiyatı?

50 liraya aldım. Bir de acaba ceredeki ve gözdeki sorun nedir. Ne olabilir? Geçmiyor bir türlü
IMG_20181020_153703.jpg

Bence aldığın yere geri ver yeni bir kuş al. Fazlada gecikme değiştirmek için. Hiç ilaçla mama ile uğraşma. İlaç işine girince kuş zayıf olduğundan, dahada kötüleşme olabilir. Hemen değiştir bence, hiç düşünme.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

50 liraya aldım. Bir de acaba ceredeki ve gözdeki sorun nedir. Ne olabilir? Geçmiyor bir türlüEkli dosyayı görüntüle 30394
Cerede bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Gözde sulanma veya kaşıntı var mı? Mantar mı yoksa nezle mi var bunu düşünüyorum. Ben olsam kuşu bir yere vermem. O can ile yollarınız kesişmiş. Onun sağlığı için hem de sizin vicdani duygularınız için kuşun sağlığına kavuşmasına vesile olmanız önemli bence.

Biraz konu dışı olacak ama, dışkı ve anüs kısmına bakılırsa, birkaç gün içinde kuşun biraz daha hastalanacağını düşünüyorum. Bu 6-7 günü atlatırsa iyi olacaktır. Geçmiş olsun.

Avea inTouch 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşun diski si ilk yapıldığında kabarcıklar varmı acaba

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]

Kuşun diski si ilk yapıldığında kabarcıklar varmı acaba

Taş tabletten çivi yazısı ile gönderildi [emoji23][emoji1787]
Kabarcık yok dışkıda. Şuan için gayet sağlıklı görünüyor. Bugün aldığım üreticiye gittim baktı kuşa. Getir gerekirse değişelim dedi. Bende alıştığım için vermek istemedim. Biteral tablet ve veterinerin verdiği ilacı devam ediyorum. İki gün daha devam edip bırakırım sanırım tedaviyi. Veteriner de on gün demişti.

Cerede bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Gözde sulanma veya kaşıntı var mı? Mantar mı yoksa nezle mi var bunu düşünüyorum. Ben olsam kuşu bir yere vermem. O can ile yollarınız kesişmiş. Onun sağlığı için hem de sizin vicdani duygularınız için kuşun sağlığına kavuşmasına vesile olmanız önemli bence.

Vermedim evet haklısınız. Elimden geleni yapacağım düzelmesi için. Bu arada gözlerde sulanma falan yok. Üretici terramycin al gözüne değdirmeden sür üç gün dedi

Geri