Kuşum hasta mı değil mi anlayamadım.

physcodevil

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Bundan 3 hafta önce yavru gagasinda az siyahlıgi olan bir muhabbet kusu almıştım. Bu zamana kadar cok iyiydi fakat şu iki gündür cok acayip anlamadım. Bu kuşumdan önce de bir tane almıştım fakat kuruma hastalığından kaybettim 1 hafta içinde. O yüzden cok korkuyorum bisey olacak diye. Simdiki mubisim simdiye kadar çok hareketli öten ve heyecanlı bi kustu. Fakat dün aksam hem ishal vardi hemde yediklerini kustu. Bugün ikiside düzeldi aslında. Fakat kafese elime koyunca heyecanlanan kus bi anda boğazını sıksan ses çıkarmayacak vaziyette. Fakat bu durum 5 dk falan sürüyor sonra hareketleniyor. Onun dışında sürekli hareketli kafesinde dışarı cikmak icin ölüyor resmen. Ama kafesten cikinca bir yere tunuyor ve kabarıyor. Bugün yemlikten yemek yemedi hep elimden yedi yemiyor yoksa. Göğsünü kontrol ettim biraz ucu sivri fakat tuy dökülmesi yok. Tüylerini kaldirinca derisinde cok morluk yok. Kus sesi açınca dört dönüyor hic durmuyor. Ama kapatınca eskisi gibi kabarıyor. Acaba kuruma hastalığına mi yakalandi bilemiyorum korkuyorum artik. Cok guzel bakıyorum ona da ama neden böyle oluyor bilmiyorum.Bu arada kakasi da yüzde 90 ici beyaz dışı yeşil kıvrımlı şekilde. Arada yesil kismi daha fazla olabiliyor. İnşallah kemiginin belirgin olmasinin sebebi zayifligidir güzel beslenince sıkıntı olmaz ama kurumaysa eger cok üzülürüm

20171106_225702.jpg
20171106_225656.jpg

Ekli dosyalar

• 20171106_225648.jpg
    20171106_225648.jpg
    1.1 MB · Görüntüleme: 8
  • 20171106_225632.jpg
    20171106_225632.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 7
Maşaallah çok güzel bir yavrunuz var keyifli hobiler. Hemen vesveseye vermeyin yemini suyunu eksik etmeyin özellikle bu havalarda üşütmemesine dikkat edin sağlıklı görülüyor

Cok sevdiği bir müzik var mesela onu duyduğu zamanda fır dönüyor etrafta. Kafesten çıkmak için türlü türlü şebeklikler yapıyor baya canlı çoğu zaman. Ama kuruma cok ciddi bir hastalık önceki kuşumu böyle kaybettiğim icin cok evham yapıyorum. Birde gözümün önünde öldü eski kuşum cok kotu etkilendim. Birde dudağımı öpüp duruyor sürekli ister istemez dudağımda da az da olsa tükürük olabiliyor. Sorun olur mu sizce bu. Ben erkek diye düşünüyorum da sizce cinsiyeti nedir.

Son düzenleme:
Geri