Kuşum haraket etmiyor, neden

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Tuna01
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Tuna01

Yeni Üye
Bilgisi olan birisi söyleye bilir mi, her şey güzeldi Elhamdülillah. Yaklaşık 12-13 gün önce geldi evimize, çok hızlı alıştı elimize geliyor evde uçuyordu. Öğlene kadar bişey yoktu fakat ikindiye doğru hiç ses çıkarmamaya başladı. Elimizi götürsek ses çıkarıyor sert ısırıyor kafesin en üst köşesine geçti saatlerdir ordaydı daha yeni indi. Ballı yem verdik en sevdiği onuda yemedi. Neden korktuğu bir şey yapmadık. Çok çıkardım bugün sadece. Fakat evde çocuk var kuyruğuna dokunup üflemiş. Ne yapmamız lazım lütfen yardım edin.

Merhaba
Kuşun güncel halinin videosunu ve beyaz peçete üzerine yaptığı 6-7 adet dışkının fotoğrafını paylaşınız.
Foto için hizliresimcom isimli siteyi,video için Streamable isimli siteyi kullanarak buraya link atabilirsiniz.
Fotoğraf ve video net olsun lütfen.
Hassas teraziniz varsa kuşun kaç gr olduğunu da ölçün ve belirtin. Kuşunuzun iştah ve enerji durumu nedir? Ne sıklıkla kafesten çıkartıyorsunuz? Cereyana klimaya vantilatöre fön makinesine maruz kaldı mı? Yem ve su harici verdiğiniz şeyler oldu mu? Uçarken duvarlara vs çarpmış mıydı? Çocuğunuz küçük mü,kuşu çocukla yalnız başına mı bıraktınız? Sadece kuyruğuna dokunup üflediğinden emin misiniz? Kuşun üzerine basıldı ise orası burası çekiştirildiyse de kuş hasar almış olabilir kontrol ettiniz mi? Kanama yara bere var mı? Görünüşü ne durumda? Dışkıları ne halde? Ayakta durabiliyor mu?
Ayrıca kuşu çocuktan uzak tutunuz.

Bugün sabah baktım iyidi çok şükür. Sanırım bir şeyden korktu. Oyun oynuyordu top ile sabah. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Çok korktum gerçekten. Gerçekten teşekkür ederim. Enerjisi yerinde sanırım inşAllah daha iyi olur.

Bugün sabah baktım iyidi çok şükür. Sanırım bir şeyden korktu. Oyun oynuyordu top ile sabah. Yardımınız için çok teşekkür ederim. Çok korktum gerçekten. Gerçekten teşekkür ederim. Enerjisi yerinde sanırım inşAllah daha iyi olur.
Siz yine de foto atın yukarıda istediklerimi paylaşın, bakalım.

bunlar diskilari son 2-3 gundur hasta mi oldu

Sulu mu yapıyor genelde? Kuşunuz sebze tüketti mi bu dışkıların öncesinde? Fazla su içti mi? İştah durumu ne ,yemek yiyor mu yeterince?

Sulu mu yapıyor genelde? Kuşunuz sebze tüketti mi bu dışkıların öncesinde? Fazla su içti mi? İştah durumu ne ,yemek yiyor mu yeterince?
Dışkıları düzeldi, kendisi şu dal ve ballı yemi istiyor genelde zararlıdır diye çok vermiyoruz ama çok yiyor canı sıkıldımı yiyor yani. Sebze koydukta yemedi.

Dışkıları düzeldi, kendisi şu dal ve ballı yemi istiyor genelde zararlıdır diye çok vermiyoruz ama çok yiyor canı sıkıldımı yiyor yani. Sebze koydukta yemedi.
Dal darı verebilirsiniz haftada 1 kez. Ama şimdi iştah kaybı var ise darı hep önünde bulunsun. Sebzeyi de haftada 1 veriniz iyice yıkayıp (sirkeli suda bekletin 5 dakika, sonra yıkayın)

Çok teşekkür ederim ben günde 3 kez veriyordum.

Bir şey soracağım fotoğrafta attığım gibi kuşun tahtası var dışkı bırakıyor sürekli temizliyoruz fakat bazen onları yiyor neden? Zararlı bu değil mi? Ne yapmamız lazım zaten hep siliyoruz.

Bir şey soracağım fotoğrafta attığım gibi kuşun tahtası var dışkı bırakıyor sürekli temizliyoruz fakat bazen onları yiyor neden? Zararlı bu değil mi? Ne yapmamız lazım zaten hep siliyoruz.
Kafes tabanında ızgara demiri olmalı kuş dışkılara ulaşmaması için.

Geri