Kuşum hapsuruyor

Kuşumla çalıştığım için sadece akşamları ilgilenebiliyorum. Hapsuruyor sürekli kendisi. Pek hareketli bi kuş değil. Uçuyor. Uçma konusunda sıkıntımız yok ama çok değil. Geç saatlerde eve geliyorum uykusu olduğundan mıdır bilmem kafesine girmek istiyor hep. Sonra arkasına dönüyor. Hapşırma soğuk algınlığından olabilir mi. Birde kendini kapartiyor sürekli. Hapsurmalarda sivi çıkmıyor. Kendini kabartıp kuyruk sallıyor. Fotoğraflar ekte. Bilgili arkadaşlarım abilerim ablalarım yardımcı olurlarsa sevinirim.
ff6c5fdd528d3aa63f839c63abb8d907.jpg
0c129d987b32db33b71bdb120739bc1a.jpg
6897c50bff2b4af67e18ef688e5ea7b7.jpg

SM-G800H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Kuşta CRD denen solunum yolu enfeksiyonu var. Veterinerden eritrom toz alın yarım suluğa mercimek tanesi kadar katın ve suyu hergün yeni hazırlayın. Tedavi 5 gün sürecek.

Hocam çok teşekkür ediyorum cevabınız için. Yaşadığım ilçe küçük bir ilçe ve veterinerler büyükbaş ve küçükbaş hayvanlarla ilgileniyor. Dediniz tozu eczanelerde bulma şansım olur mu ? Birde çok hareketsiz hocam bu hastalıktan mi kaynaklanır ?

Evet hastalıktan kaynaklanır. Evde solunum yolu enfeksiyonu için kullanılan bir antibiyotik varsa 1/8'ini yarım suluk suda iyice eritin ve her hazırladığınızda 3 saat kadar susuz bırakın kuşu. 5 gün sürecek tedavi.

Evet hastalıktan kaynaklanır. Evde solunum yolu enfeksiyonu için kullanılan bir antibiyotik varsa 1/8'ini yarım suluk suda iyice eritin ve her hazırladığınızda 3 saat kadar susuz bırakın kuşu. 5 gün sürecek tedavi.
Hocam kusura bakmayın çok soru soruyorum ama ilacli suyu içtikten sonra mı bırakalım susuz

Hocam dediğiniz toz bu mu ? Ben yinede yarın veterinerlere sorayım.
3085716919f0a5929092cd894d0447f3.jpg

Selçuk hocam. Veteriner ve eczaneleri gezdim tozdan bulamadım. Solunum yolu enfeksiyonu için olan antibiyotik tedavisini de anlayamadım tam olarak. Üst solunum yolu enfeksiyonu için var o olur mu? Birde boğaz enfeksiyonu için var. Hangisi iyi olur. Birde tedaviyi nasıl uygulayacağız bir daha anlatabilir misiniz ?

Boğaz enfeksiyonu için olanından kullanın o zaman. Tableti toz haline getirip o tozdan Toplu iğne başı kadar 5-6 damla suda eritip içirin kuşa. Sabah akşam uygulayın 12 saatte bir. 5 gün bıtunca.

Boğaz enfeksiyonu için olanından kullanın o zaman. Tableti toz haline getirip o tozdan Toplu iğne başı kadar 5-6 damla suda eritip içirin kuşa. Sabah akşam uygulayın 12 saatte bir. 5 gün bıtunca.
Selçuk hocam. Veteriner bu ilacı verdi. Etken maddeleri aynı dedi. Kullanımı hakkında muhabbet kuşları hakkında pek bilgisi olmadini söyledi. Eğer bu olmaz derseniz eritrom tozdan getireceğim. Çarşamba gününe gelirmiş. Bilgi verebilir misiniz ?
e4f829dc854ece5cb84bd6e9bc933b0b.jpg
9ff6d82dd17eb728b7df1d434adfeb85.jpg
87204b0ccfb23f89437f53044dfa49d5.jpg

Kuşta CRD denen solunum yolu enfeksiyonu var. Veterinerden eritrom toz alın yarım suluğa mercimek tanesi kadar katın ve suyu hergün yeni hazırlayın. Tedavi 5 gün sürecek.
Hocam ilaç için sizden haber bekliyorum elimdeki ise yarar mı nasıl kullanalım yararsa yaramazsa eritrom toz çarşamba gününe anca gelirmiş nasıl olucak bekleyelim mi sıkıntı olur mu

@Selçuk YÜKSEL Hocam kusura bakmayın. Eritrom toz kullanımı gibi kullanıcaz demi. susuz bırakmamıza gerek yok değil mi? Kusura bakmayın çok soru sordum çok yazdım bunalttım belkide ama söz konusu bu miniklerin sağlığı olunca işte :) Umarım en kısa zamanda iyileşir

Susuz bırakmasanız da olur. Ama ilk kullanımda 3 saat kadar susuz bırakabilirsiniz.

Tedaviye pazartesi akşam başladık bugün ikinci gün bitti. Hapşırma devam diski da bu şekilde. Hareket olarak sanki daha bi canlandı gibi @Selçuk YÜKSEL
effd6380740a12f733fdb0fd7a2dc083.jpg

Geri