Kuşum halsiz

zeycakiir

Yeni Üye
Muhabbet kuşum 3 .5 yaşında diyebilirim. Son zamanlarda bana sessiz ve halsiz geliyor normalde aşırı yaramaz bir kuş. Tüy dökme dönemine girdi biraz da zayıfladı gibi gözüme çok halsiz gözüküyor keyfi olsun diye kafesten de çıkarıyorum hep yemini suyunu içiyor kendisini de kaşıyor garip bir durum olabilir mi, lütfen yardımcı olun.. resmini çektim ama buraya koyamıyorum

Tüy dönemlerinde halsizlik , huysuzluk gibi durumlar olabilir. Dışkıları da normalse endişe etmenize gerek yok. Kuşunuza bu dönemde banyo yaptırabilirsiniz rahatlıyorlar. Bir de takviye olarak b vitamini ( bt amin forte) vermelisiniz.

Vitamin vermesem sorun olur mu çünkü arkadaşı var ve her şeyi ortak kullanıyorlar. Arkadaşında sorun yok çok şükür o yüzden vitamin vermek doğru olur mu banyo da yaptırırım çol teşekkür ederim

Vitamin vermesem sorun olur mu çünkü arkadaşı var ve her şeyi ortak kullanıyorlar. Arkadaşında sorun yok çok şükür o yüzden vitamin vermek doğru olur mu banyo da yaptırırım çol teşekkür ederim
Hiç b vitamini kullanmıyor musunuz?

Vitamini sadece hasta kuşlar mı kullanıyor?
Vitamin bir takviyedir ve verilmelidir kuş bakımında. Haftada 1 kez verilebilir.

Geri