Kuşum hala bana alışamadı

Mavişlii

Yeni Üye
Kuşum geleli yarın 2 hafta olucak elime ancak arada geliyor. Elime konmadan avucumdan yem yiyor dışarı çıkınca da çok nadir uzatırsam tek ayağını uzatıyor onu da sanırım uzak tutmak için yapıyor öyle yapınca bir daha denemiyorum. Bazen canı isteyince kafasını falan sevdiriyor. Kafesini önüne koyunca kendisi giriyor girmeden ben zorlamıyorum. İlk geldiği günler birkaç defa sabırsızca davranıp elime almıştım sanırım o zaman güvenini kaybettim. Güvenini tekrar kazanmak için ne yapmalıyım sürekli ilgileniyorum yani konuşuyorum yanına gidiyorum acaba çok mu sıkıyorum dışarı çıkınca arada uçup sürekli halıya konuyor başka bir yere gitmiyor onunla konuşunca ötüyor bazen küçük sesler çıkarıyor tüy döneminde olduğu için huzursuz sanırım tekrar alıştırmak için ne yapabilirim

Bu süreçte avucunuza almayın hiç.
Elinizde sık sık yem yedirin.
Kafesten çıkınca halıya konmaması için dışarıya T şeklinde tahta tünek yapabilirsiniz ben öyle yaptım. Az miktarda marul, maydonoz verebilirsiniz size bağlanır.
Muhabbet kuşları genel de yemek yedirerek ele alıştırılır.

Bu süreçte avucunuza almayın hiç.
Elinizde sık sık yem yedirin.
Kafesten çıkınca halıya konmaması için dışarıya T şeklinde tahta tünek yapabilirsiniz ben öyle yaptım. Az miktarda marul, maydonoz verebilirsiniz size bağlanır.
Muhabbet kuşları genel de yemek yedirerek ele alıştırılır.
Cevabınız için teşekkür ederim T tüneği deneyeceğim. Henüz sebze ve meyve verince korkup yemiyor alışamadı

Ortamda kuşu korkutacak herhangi bir cisim veya ses olmamasına dikkat edin, dışarıda T tünek yapmayı deneyebilirsiniz arkadaşın da dediği gibi, elinize yem alıp kafes içinde yedirebilirsiniz, önce kafeste elinize gelir, günler geçtikçe de dışarıda elinize gelmeye başlayacaktır. Kuşunuz dişiyse biraz daha zor alışabilir ama erkek yavru kuşlar çok çabuk alışırlar, fakat dişi kuş zor alışacak diye bir şey yok, benim dişi kuşumu 2 aylıkken aldığımda elime, omzuma 1 günde alışmıştı ve o günden bugüne kadar her gün sıklıkla dışarı çıkararak onunla ilgileniyorum, yanına da bir eş aldım. Çok mutlular Maşallah, kuşunuza iyi davranmanız size daha çabuk alışmasını sağlayacaktır, size çok fazla alıştığında avucunuza alabilirsiniz ancak 1 sene sonra avuca almayı tavsiye ederim, uzun süre alışık olmayınca avuçlanmaktan hoşlanmıyorlar, benim dişi kuş avuçlanmayı seviyor :D

Ortamda kuşu korkutacak herhangi bir cisim veya ses olmamasına dikkat edin, dışarıda T tünek yapmayı deneyebilirsiniz arkadaşın da dediği gibi, elinize yem alıp kafes içinde yedirebilirsiniz, önce kafeste elinize gelir, günler geçtikçe de dışarıda elinize gelmeye başlayacaktır. Kuşunuz dişiyse biraz daha zor alışabilir ama erkek yavru kuşlar çok çabuk alışırlar, fakat dişi kuş zor alışacak diye bir şey yok, benim dişi kuşumu 2 aylıkken aldığımda elime, omzuma 1 günde alışmıştı ve o günden bugüne kadar her gün sıklıkla dışarı çıkararak onunla ilgileniyorum, yanına da bir eş aldım. Çok mutlular Maşallah, kuşunuza iyi davranmanız size daha çabuk alışmasını sağlayacaktır, size çok fazla alıştığında avucunuza alabilirsiniz ancak 1 sene sonra avuca almayı tavsiye ederim, uzun süre alışık olmayınca avuçlanmaktan hoşlanmıyorlar, benim dişi kuş avuçlanmayı seviyor :D
Teşekkür ederim. T tüneği kesinlikle alacağım kafeste yem uzattığımda kafasını çeviriyor umarım alışır. Kuşum erkek ve olabildiğince konuşuyorum günde 5-6 saat falan :D elime asla almayı düşünmüyorum o istediği zaman giriyor acıktığında falan umarım bir an önce alışır ve rahatlıkla gezer evde

Geri