kuşum hakkında bilgi istiyorum

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Düzce81
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Düzce81

Yeni Üye
selamlar daha önce çok muhabbet kuşu besledim. yavruluktan aldıgım jombo kuşum var en fazla 3 aylık kuyrugu bile yoktu aldıgımda çok güzel konuşuyor maşallah ama eski ölen kusum elimi kaldırıgım an gelirdi giderdi. bu kuş ısrarcı istediği zaman geliyor istemediğinde gelmiyor şu an tüyde ben istiyorumki eski kuşum gibi olsun gelsin gitsin ve kuşu ilk aldığımda yanaklarını sevdirirdi. ama şuan kızıyor. neden olabilir. elimle dal darı yulaf da veriyorum şevkatimi hiç esirgemem bi yerdemi hata yapıyorum. desteğinizi rica ediyorum.

Hepsini apple üretse, aynı fabrikadan çıksa dediğiniz olabilir : ) her kuşun ırkı , dna sı , huyu suyu farklıdır , tıpkı insanlarda olduğı gibi!!!
biri marul yer diğeri yemez biri havuç yer diğeri yemez , biri elinizi kaldırınca gelir diğeri hiç gelmeyebilir yada alışmayabilir..Mesela benim ilk yetiştirdiğim kuş benden ayrılmazdı adeta kanka olmuştuk ,sonraki hiçbirisi onun gibi olmadı hep aynı şeyleri ararsanız olmaz..Tavsiyem yeni alğığınız kuş 2-3 ayda zaten size ilgisi olup olmadığı belli oluyor ! aradığınız kuşu yetiştirene kadar ,kafanıza yatana kadar kuşu aldığınız yerden yada farklı bir yerden değiştirmenizdir..

Hepsini apple üretse, aynı fabrikadan çıksa dediğiniz olabilir : ) her kuşun ırkı , dna sı , huyu suyu farklıdır , tıpkı insanlarda olduğı gibi!!!
biri marul yer diğeri yemez biri havuç yer diğeri yemez , biri elinizi kaldırınca gelir diğeri hiç gelmeyebilir yada alışmayabilir..Mesela benim ilk yetiştirdiğim kuş benden ayrılmazdı adeta kanka olmuştuk ,sonraki hiçbirisi onun gibi olmadı hep aynı şeyleri ararsanız olmaz..Tavsiyem yeni alğığınız kuş 2-3 ayda zaten size ilgisi olup olmadığı belli oluyor ! aradığınız kuşu yetiştirene kadar ,kafanıza yatana kadar kuşu aldığınız yerden yada farklı bir yerden değiştirmenizdaslın

aslında ilk başlarda çok iyidi sonradan neden böle olmuş olabilir

aslında ilk başlarda çok iyidi sonradan neden böle olmuş olabilir
jumbolar pek ilgi duyduğum bir tür değil bana itici gelirken ; diğer türlerin duruşu,gözüme daha narin ve alımlı geliyor...

fakat sorun türünle alakalı yani jumbo olduğu için olabilir yada birşeyden korktuğu içinde olabilir.
kuş size alışmıyorsa değiştirmek yada çiftleştirip yavru almak en mantıklısı...

Geri