Kuşum gebe mi bakabilir misiniz

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Üye silindi 25914
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ü

Üye silindi 25914

Guest
Dişi kuşum(tarçın) geldiğinden beri erkek kuşum (bulut) tarçına kur yapıyor ve bir kaç ay oldu. Yakınlarda yuvalık taktık ve tarçın ilgilenmeye başladı içine falan girmeye başladı. İlk başta girecek mi diye hemen bi deneme olsun diye küçük bişey takmıştık giriyodu ama beğenmedi herhalde klimayı seçti ve içine giriyordu. Neyse çok daha güzel bi yuvalık taktık. Klimanında girişlerini kapattık. Bi süredir kuşum biraz büyük dışkılamaya başladı şüpheleniyorum acaba gebe mi diye. Şimdi çekebilirsem tarçını çekeceğim bir de daha demin yaptığı dışkıyı :)
1515161367020513487347.jpg

Soldaki bulutun sağdaki işte tarçının baya bi büyük
15151614422751426910752.jpg

Burda ueni kaşındı ve kolumdan yeni indirenilmiştim ikisi de elektronik bağımlısı :D bir tane daha çekeyim daha düzgün çekebilirsem
15151617705201189125949.jpg
bu işte normal hali

Kuyruk düşmesi ve dışkılama yumurta olduğuna işaret ediyor.Hayırlı olsun

Sağolun :) inşallah vardır ve sağlıklı olur :) kuş biraz büyük inşallah yumurtlama da sorun çıkmaz büyük ya daha kolay yumurtlayabilir belki

Rica ederim mama ve kalamar taşını her zaman kafeste bulundurun ve bu süreçte kuşlarınızı kafesten çıkartmayın ve rahatsız etmemeye çalışın.

Kalamar kemiği yerine yumurta mamasını falan fazla versek olur mu kalamar kemiği galiba alamayacağız yakın zamanda ve gaga taşı gibi mineralli bir şey var oda şuanlık idare etmez mi acaba :/

Haşlanmış yumurta ve bazı tahıllar falan ama galiba babam tahıl yerine tahıllı pekmezli fln bebek küçük çocuk ek gıdası katmayı düşünüyor ama içine başka şeyler katabiliriz
A b c d b6 b13 vitaminleri varmış içinde folik asit varmış zararı çok olmazsa dokunmaz diye düşünüyorum kalsiyum demir çinki flnnda var işte

Geri