Kuşum garip uyuyor

umutcanbelci

Yeni Üye

Son 3 4 gündür böyle uyuyor, eskiden tünekte uyurdu şimdi tellerden asılıp uyuyor.

Sabah olunca resmen çığlık atıp beni uyandırıyor. Kafesinden çıkarıyorum, bazen bir yere konup susuyor bazen deli gibi uçmaya başlıyor. Uçarken de yine çığlık atıyor, ötmüyor bildiğimiz çığlık atıyor. Her sabah aynı senaryo. Ne yapabilirim ?

Kuşunuzu strese sokacak bir durum yaşandı mı?

Kuşunuz strese girmiş. Herhangi birşey onun korkmasına sebep oluyor. Kafesi yüksekçe bir yere konumlandırın. Probiyotik ve multivitamin desteği verin. Evde kedi veya başka bir hayvan var mı ? Ses var mı bunları bilmek ve önlemek gerek.

Yani ben yokken eve misafir gelmiş çocuklu annemi uyardım uzaktan baktılar sadece dedi onlardan strese girmiş olabilir mi
Evet strese girmiş. Çocukları sevmiyorlar. Kuşunuza b vitamini verin bir de sakin yerde kalsın. Bol bol ilgi gösterin, çocuklardan uzak tutun

Kuşunuz strese girmiş. Herhangi birşey onun korkmasına sebep oluyor. Kafesi yüksekçe bir yere konumlandırın. Probiyotik ve multivitamin desteği verin. Evde kedi veya başka bir hayvan var mı ? Ses var mı bunları bilmek ve önlemek gerek.
Kedi köpek yok ama sultan papağanı var ama ikiside ufak sultan papağanı daha ötmüyor kafeslerinden çıkınca yanana geliyorlar direk kavga etmiyorlar diye bende karışmıyorum kafes dışında

Bulunduğu yerde bir şeyden korktuğu kesin. O sebebi siz bulabilirsiniz ancak

Bulunduğu yerde bir şeyden korktuğu kesin. O sebebi siz bulabilirsiniz ancak
Kafesini daha yüksek biryere koyacağım ozaman

Probiyotik ve multivitamin den haftada 1 kere olmak üzere veriyorum kalsiyum için gaga taşını kullanamadığı için kalamar kemiği ile değiştirdim

yüksek bir yerde deneyin bakalım.

Kuşu yeni mi aldınız? Evetse ortam değişikliğinden ötürü olabilir. Kafesini yüksek ve güvenli bir yere koyun,sabit kalsın kafesi. Zarar verecek başka hayvanlar olmasın odasında. Odada gürültü de olmasın. Karanlıktan korkuyor ise loş sarı ışıklı gece lambası takabilirsiniz.

Kuşu yeni mi aldınız? Evetse ortam değişikliğinden ötürü olabilir. Kafesini yüksek ve güvenli bir yere koyun,sabit kalsın kafesi. Zarar verecek başka hayvanlar olmasın odasında. Odada gürültü de olmasın. Karanlıktan korkuyor ise loş sarı ışıklı gece lambası takabilirsiniz.
Normalde üstünü örtüyordum uyumadan önce dün gece örtmedim ve kafesinin yerini değiştirdim sabah daha sakindi yine bağırdı ama az. 2 haftadır benimle umarım düzelecek

Geri