Kuşum galiba ishal

Şevvalimo33

Yeni Üye
IMG_3591.JPG
Bu gün kafesin altını değiştirdik ve sonra baktığımda erkek kuşumun dışkısında olması gerektiğinden fazla sıvı var. Fotoğrafını çekip veterinere götürdüm '' su dökülmüştür'' dedi şimdi sitede bir kaç şey okudumda ben şimdi ilaç alamam çünkü aksamda kullanamam yarın tatile gideceğiz ne yapabilirim yani kuşum ishal mi söylermisiniz? Fotoğrafta atıyorum( ama veterinere gösterdiğim fotoğraf değil)

Evet kuşunuz ishale benziyor, üşütmüş olabilir. İshal tedavi edilmezse öldürücü bir hastalıktır.

kaç gün içerisinde öldürebilir? ben tatile gideceğimde o evde kalacak.. sadece suyuyna 1 çay kaşığı elma sirkesi katmayı düşünüyorum ... lütfen yardım edin!

Bu şekilde bırakıp gitmeyi düşünüyorsunuz yani ? Vaktiniz yoksa eğer veterinerlik fakültelerinin acil bölümü 7/24 açık hemen vakit kaybetmeden götürün derim.

Eğer bu kadar sulu dışkı yaparken kendi başına bırakıp gidecekseniz, döndüğünüzde ölmüş olarak bulmayı göze almışsınız demektir.

Süleyman beye katılıyorum ayrıca ishalin altında yatan başka bir hastalık da olabilir, sadece ishal bile olsa bulaşıcı bir hastalık eşini de kaybedebilirsiniz...

Çoğu veteriner kanatlı hayvanlardan anlamıyor lütfen buna dikkat edin. Veterinerlik fakültelerinde kanatlı hayvan veterineri mutlaka oluyor o yüzden tavsiye ettim.

Birde şu an açık bir veteriner bulamadım acaba kuşum sabaha dayanırmı? Birde ayrıca kusuyor eşide onun kusmuğunu yemeğe çalışıyor

Diğer kuşunuzla ayırın bence ona da bulaşmasın hastalık. Sabaha kadar bekleyecekseniz suluğuna 2-3 damla gerçek elma sirkesi katın, yem olarak sade aspur verin. Pirinç unlu mamada yapıp verebilirsiniz. Kusma da varsa sorun sadece ishal değildir. Diğer kuşunuza da bulaşmış olabilir veteriner onun içinde tedbir alabilir.

Ona daldarı aspurlu yem ve 1 çay kaşığı elma sirkeli su verdim. Suluğu taktığım gibi su içti ve neşelendi hatta banyo yaptı bile yani iyimi gelmiştir?

Geri