Kuşum gözünü kapatıp duruyor

MehmetSYTN

Yeni Üye
Önceki soruma yanit gelmedi yardım edin dostuma birşey olsun istemiyorum olduğu yerde gözünü kapatıp 10 dakikaya yakın uyuyor gibi duruyor

Önceki soruma yanit gelmedi yardım edin dostuma birşey olsun istemiyorum olduğu yerde gözünü kapatıp 10 dakikaya yakın uyuyor gibi duruyor
Hasta gibi mi yoksa gözü mu incindi benim de kuşumun gözü incinmisti kapatıp uyuyordu tabi sizinki farklı bir durum olabilir

Hemen panik yapmayın. Öncelikle iyi gözlemlemeniz gerekiyor. Mesela gece uykusuz kalmış olabilir. Ya da ağır bir tüy döküm dönemindeyse halsiz olabilir. İştahı, dışkısı yerindeyse bir sorun olabileceği sanmıyorum. Ama gün içinde kabarık duruyor ve iki ayağı üzerinde uyuyorsa bu bir hastalık belirtisi olabilir dikkatli olup önlem almalısınız. Hasta kuşlar genellikle iki ayağı üzerinde ve kabarık bir şekilde gün içinde sürekli uyku halinde olurlar, iştahları da yoktur.

Hemen panik yapmayın. Öncelikle iyi gözlemlemeniz gerekiyor. Mesela gece uykusuz kalmış olabilir. Ya da ağır bir tüy döküm dönemindeyse halsiz olabilir. İştahı, dışkısı yerindeyse bir sorun olabileceği sanmıyorum. Ama gün içinde kabarık duruyor ve iki ayağı üzerinde uyuyorsa bu bir hastalık belirtisi olabilir dikkatli olup önlem almalısınız. Hasta kuşlar genellikle iki ayağı üzerinde ve kabarık bir şekilde gün içinde sürekli uyku halinde olurlar, iştahları da yoktur.
Yok hayır gün içinde fazlasıyla enerjik akşama doğru uykusu geliyor ondan sonra zaten ışığı kapayıp bırakıyorum iştahı yerinde küçük bir dal darini bitirdi bugün maşallah😅tek sorun ishaldi inşallah geçer

Hayır ishal gibi değil normal dışkısı ayrıca kabarmadan duruyor fısfıs ile üzerine su sıktım şuan daha iyi sadece kendini etrafa sürtüyor gözünü kapatmayı bıraktı

Şuan yanında değilim ama en son gördüğümde sadece kendini etrafa sürtüyordu ailem sıcaktan diyor bizim buralar 40 derece civarı su iyi geldi kısacası

İyi gözlemledim kabarmıyor,gözünün kenarları nasıl desem derisi gözüküyor ayrıca göz tarafını tellere sürtüyor göz nezlesi olabilir mi ve bugün 2. gün daha erken olduğu için iyileşir değil mi ne gerekirse yaparım isterseniz fotoğraf eklerim

İyi gözlemledim kabarmıyor,gözünün kenarları nasıl desem derisi gözüküyor ayrıca göz tarafını tellere sürtüyor göz nezlesi olabilir mi ve bugün 2. gün daha erken olduğu için iyileşir değil mi ne gerekirse yaparım isterseniz fotoğraf eklerim
İsterseniz şimdi fotoğrafı ekleyin bakalım

Eğer göz nezlesiyse 2. Gün diyorsunuz iyileşmesi daha kolay olur. Ama zaten göz nezlesi ölümcül bir hastalık değil. Önemli olan doğru teşhisi koymak. Göz nezlesi olduğuna emin olmalısınız. Eğer göz nezlesiyle her eczanede bulabileceğiniz teramisin krem var, genelde o öneriliyor, kulak çöpüyle göz çevresine uygulayabilirsiniz.

Fotoğraf bu bu şekilde atabildim
İlk dediğinizde acaba mantar mı diye düşünmüştüm. Benim başıma bu daha önce gelmedi tecrübem yok ama sizin de fark ettiğiniz gibi sanki göz nezlesine benziyor. Araştırmalarım doğrultusunda göz damlası damlatıp teramisin uyguluyolar. Göz damlasını bilmediğimden zarar verirse diye onu ben söylemiyim ama teramisinin zararı olmaz. Yatmasına yakın kulak çöpüne mercimek tanesi kadar alıp göz çevresine uygulayabilirsiniz. Kafesini temiz tutun ve önlem alın ki diğer göze geçmesin.

Şuan kuşçudan geldim Fucitalmic verdiler eczaneden aldım uygulayacakmışım sabah akşam ayrıca yanına Avi-Diar verdiler

Geri