Kuşum Fazla Basmıyor Ayağı Morarmış

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ugur0
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ugur0

Yeni Üye
Dün Akşam Çıkardım Sabah Baktığımda Aysğı mor parmağıma geliyor az da olda basıyor kafese tırmanıyor ama ayağı biraz mor ve basmıyor ne yapmalıyım

Kuşunuzun videosunu çekip streamble.com üzerinden atabilir misiniz

Arada hafif cikliyor ama Hala Hareketli Videoda şişiklik belli olmuyor Ama morarmış halde Kafese tırmanıyor Durmadan hızlıca nefes alıyor ne yapavağımı şaşıyorum

Ayağı incinmiş sanırım. Net görünmüyor videoda gerçi. Ama azda olsa kavrayabiliyorsa kırık yok demektir. 1 hafta Probiyotik takviyesi yapın ona. Ayrıca 2 gün multi vitamin. ikisi birlikte aynı suya.

Plastik tünekler yerine tahta tünek kullanın. Gece yatmadan önce voltaren kremi azıcık sürüp masaj yapın ağrısını alır 🙂

Evet Kuşumun Ayağı artık tam basıyor Enerjisi gayet iyi durumda ama hala üstünde morluk var Sorun olur mu ?

Dün Akşam Çıkardım Sabah Baktığımda Aysğı mor parmağıma geliyor az da olda basıyor kafese tırmanıyor ama ayağı biraz mor ve basmıyor ne yapmalıyım

Kuşun iştah ve enerji durumunda,kilosunda dışkılarında bir problem yoksa o zaman ayağı incinmiş olabilir dolgit krem sürebilirsiniz birkaç gün ama bolca sürmeyin ve kremi deriye masaj yaparak yedirin. Gece yatmadan evvel yapın sonra ışığı da söndürün uyusun.
Eğer üzerine basamıyorsa o ayağını kullanamıyor ise kırık ihtimali yüksek. Böyle bir durum varsa kanatlı veya egzotik hayvan veterinerine götürün.
İncitme değilse vitamin mineral kalsiyum vb eksiklik, hastalık,nörolojik sorundan kaynaklı da olabilir. Geçme olmazsa ve iştah enerji kaybı vb durumlar da görülür ise vakit kaybetmeden veterinere götürün.

Geri