kuşum erkek mi dişi mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan hayta
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

hayta

Meraklı Üye
Kuşum normal jumbo.şuan 9 veya 10 aylık.
20161204_162458_HDR.jpg
20161204_210809.jpg
20161206_192756.jpg
20161206_192805.jpg
20161204_162458_HDR.jpg
20161204_210809.jpg
20161206_192756.jpg
20161206_192805.jpg
resimlere bakarak yorum yaparsanız sevinirim.erkek diyende oldu dişi diyende.google görselden baktım erkek dişi cerelerine ama orası da aklımı karıstırdı.şuan cickuş ve aşkım dıyor cok net bır sekilde ama cok ugrastırdı ogrenmek ıcın. bulent ersoy gibi maşallah.karar veremıyoruz.sizce erkek mı dişi mi?

Kuş kesinlikle dişi

IMG_1377.JPG
Alttan ikinci resim

sayın ustalar. eğer cere dışında davranışsal olarak karar vermenizi koylaylaştıracak bilgiler isterseniz buyrun sorun, yardımcı olayım lutfen. yada size göre neden dişi veya erkek dediniz. cerenin burun deliğinin ve içinin beyaz olması mı ? ya da başka sebepler mi? ya da neye göre erkek dediniz. internetten baktım cere resimlerine göre ama orasıda kafamı karıştırdı.alt resim soldan ikinci ye göre dişi de olabilir üst resim sağdan ikinciye göre de erkek olabilir.şasi değerlendirmeem ustalar.sizlerden yardım bekliyorum
cere.jpg

Kuş dişi cere deliklerinin çevresi beyaz sizin dediğiniz sağ üst ikinci resimde kuşun ceresinin deliklerinin çevresi açık mavi. Ötmesinden tavırlarından da anlaşılabilir. Erkek kuşlar daha çok öter mesela. Ve kur hareketleri yaparlar. Ancak dediğim gibi kuşunuz dişi

Bu kuş dişi

teşekkür ederim beyler. çok çabaladım kkonuşturdum ama çok uzun ve zorlu oldu.demek dişi olduğu için.erkek olsa daha fazla konuşabilirdi.artık dişi olduğuna emin olduğuma göre erkek bir orjinal jumbo alacam.bari üretime geçelim kızım çapkın ile :))) ismini değiştirmeyeyim bari :)))

Tartışmasız dişi ve clasik jumbo kuşunuz. Erkek diyenker neye dayanarak erkek diyor çok merak ettim, yanlış bilgi vermeyelim lütfen.

Özür diliyorum sizden nasıl böyle bi hata yaptım bilmiyorum normalde cinsiyetlerin çoğunu doğru tahmin etmişimdir tekrardan erkek dediğim için özür dilerim.

estağfurullah lutfen, özur dılemelık bı durum yok. herkes yanılabılır.ben bıle sahıbı olarak yanıldım.ilginize ve yorumlarınıza sağlık.

tamam artık daha da yüzümüze vurmayın :) kötü olan tarafı şu ki bir yıldır oğlum diyorum, şimdi kızım diyemiyorum.zor da olsa konuşturdum. çok güzel ve çok net konuşuyor.öpücük atıyor.sürekli kafa sallıyor. arada bi mırıldanıyor.ama son zamanlar ötüşleri yüksek sesli tek ötme sesine döndü. belli aralıklarla sürekli cik diye tek sesli ötüyor.arada bir de çılgınca cak cak cak cak diye bağırınıyor.hala acaba erkek mi diye bi yerden tutturma çabası sanırım bu benimkisi :) ama yine de hiçbirşeye değişemem onu.ama sanırım bi damat gelecek :))

bunlarda çapkının küçüklük resimleri.o kadar tek renk gagadan bu renge dönüp dişi çıkması benim yanıldığım nokta sanırım ustalar??
IMG_0102.JPG
IMG_0103.JPG
IMG_0104.JPG

ayrıca kuşumun baş parmağıma gelip kabararak tırnagıma yem kusması normal midir? gözleride bi garip oluyor???

maşallah dişi bir kuş kızışma belirtisi olarak o hareketleri yapıyor imkanınız varsa güzel bir erkek alabilirsiniz :)

çok teşekkür ederim.yarın bi mavi jumbo damat arayışına başlayacağım.kuşum bize çok alışık.acaba yavru bir erkek alıp ayrı bir yerde kendime alıştırıp oyle mi birleştıreyım kuşları( ikisini de kafesinden saldığımızda bizim yanımıza omuzumuza elimize gelmesini istiyoruz, erkek gelince ikisininde kendi kafasına göre takılıp bize uzaklaşmalarını istemeyız.)? yoksa damızlık 1 veya 2 yaşında vahşi bir erkek mi alayım? çiftleşme işi biraz şans sanırım ama hedefe daha sağlıklı ve bilgili yaklaşmak en doğrusu olur

sizi anlıyorum. bende bir yıl sultan papağanıma oğlum dedim erkek ismi verdim. petshoptaki satıcı erkek dediği için. ne varki kızışma yumurtası yumurtlayınca oğlan değil kız olduğunu anladık. bende kızıma bir yaş üzeri erkek sultan papağanı arıyorum. Eş alacağınızı söylüyorsunuz ama eşini kendisi seçsin çünkü yavru almak istediğinizi söylemişsiniz. çiftleşme için bu önemli...

Geri