Kuşum Elimi Aşırı Derecede Isırıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan ansowen
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

ansowen

Yeni Üye
Merhaba iyi günler,

Kuşum parmak görünce kafesinde önce korkuyor sonra ona yaklaşıp aşırı derecede ısırıyor video ekleyeceğim şimdi, videoda göründüğü gibi başta ısırmaya çalışıyor ama etin sert yerlerine vurdugu için elimi çok çekmiyorum sonradan cidden canımı acıtıyor. Sebebi anlamadım acaba kızgınlık döneminde ya da başka bir şey olabilir mi?

Video: https://streamable.com/ryq1ui

Normal.

Çok can acıtıyor ama bunu bırakmasının bir yolu var mı ya da neden yapıyor sevdiği için mi mutlu mu oluyor genel tavrı mı
Bazı evcil kuşlar oyun amaçlı ısırma davranışı gösterebilir. Vefat eden dişi kuşum da aynısını yapıyordu, hatta parmağımın etlerini resmen yiyordu diyebilirim. Genellikle dal darı seven ve elinizden beslediğiniz kuşlar yemek kopardığını düşünüp bu davranışı sergileyebilirler.

Aynı şey şimdiki erkek kuşumda da var. Yiyecek arama içgüdüsü, dal darı koparma alışkanlığı, oyun vb. amaçlarla ısırabilirler. Kuşunuz alışkın değilse kafesini ve kendini korumak ve sizi uzaklaştırmak için bu şekilde yapıyordur.

Nasıl bırakır konusuna gelince, tepki vermeyince zamanla o huyu bıraktığı söyleniyor ancak ne kadar doğru bilemiyorum.

Çok can acıtıyor ama bunu bırakmasının bir yolu var mı ya da neden yapıyor sevdiği için mi mutlu mu oluyor genel tavrı mı
Oynuyor hayvan. Kuşlar kemirmeyi sever.
Anormal bir durum yok. Sizden korkan kuş size gelmez. Canınız acıyor ise elinize saldırmasına izin vermeyin.

Geri