Kuşum Duvara Çarptı Ne Yapmalıyım?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Limonga
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Limonga

Yeni Üye
Merhabalar muhabbet kuşum yaklaşık 3 haftadır benimle ve daha öncede birkaç kez çıkartmıştım gayet iyi uçuyordu asla bir çarpmada olmadı odaya alıştı banada iyice alıştı fakat bugün çok çıkmak istedi ve kafesi açtım heyecanlanıp çıktı ve direkt duvara çarptı asla kovalamadım çarpmadan önce falan, bende şaşırdım daha sonra hemen kafesine koydum bir travma olabilir vesaire diye incelemeye başladım durumunda hiçbir değişiklik yoktu yem yedi suyunu içti aynı şekilde hareketliydi sesime tepki veriyordu bir süre sonra ceresini çarptığını fark ettim bir soyulma ve kızarma oldu ceresinde dediğim gibi durumunda hiçbir değişiklik yok bir dengesizlik falanda yok ne yapmam gerek yapmam gereken bir şey var mı bu durumda ? çok panikledim. Fotoğrafınıda koyuyorum belki bir fikir verir ve bu durum iyileşir mi? (Fotoğrafta Ceresinde ki yaralanmayı görebilirsiniz)

ve bu ceresinde ki yaranın hızl iyileşmesi için ekstra kullanmamı önerdiğiniz bir ürün var mı acaba ? gervit-w ve bt amin forte kullanıyorum , muhabbet kuşum 2 aylık erkek bu arada

Çok şiddetli mi çarptı? İçten nasıl etkilendi bilemeyiz ama dışarıdaki yarası ciddi durmuyor. Daha hızlı iyileşmesi için teramisin sürebilirsiniz. Ama bir şey yapmasanızda kendi kendine geçer bence, ciddi durmuyor çünkü. Streslendiği için dal darı, probiyotik verebilirsiniz stresini alması adına. Onun haricinde yazdığınız belirtiler olmadıkça sorun olmaz diye düşünüyorum. Gözlemleyin, belirtiler olursa içten etkilenmiştir veterinere götürmeniz gerekebilir. Son olarak yürümesine, kanatlarına da bakın, onlar da etkilenebilir. Benim fikirlerim bu yöndeydi, geçmiş olsun.

Şiddetli bir çarpma değildi yere vesaire düşmedi yani direkt geri dönüp bana geldi çarpmadan beri yaklaşık 8 saattir gözlemliyorum hiçbir farklı bir durum gözlemlemedim normalde bu kadar endişelenmezdim bu durumda çünkü bir belirti göstermiyor ama ceresi biraz panikletiyor beni .

Gözlem yapmayı eksik etmeyin önemli bir şeyi yok görünüyor. Bol bol sohbet edin, ilgilenin. Ceresine terramycin deri merhemini çok az sürebilirsiniz. Sevdiği besinleri verebilirsiniz. Geçmiş olsun.

Gözlem yapmayı eksik etmeyin önemli bir şeyi yok görünüyor. Bol bol sohbet edin, ilgilenin. Ceresine terramycin deri merhemini çok az sürebilirsiniz. Sevdiği besinleri verebilirsiniz. Geçmiş olsun.
Bi problem yok ilginizi eksik etmeyin
Çok şiddetli mi çarptı? İçten nasıl etkilendi bilemeyiz ama dışarıdaki yarası ciddi durmuyor. Daha hızlı iyileşmesi için teramisin sürebilirsiniz. Ama bir şey yapmasanızda kendi kendine geçer bence, ciddi durmuyor çünkü. Streslendiği için dal darı, probiyotik verebilirsiniz stresini alması adına. Onun haricinde yazdığınız belirtiler olmadıkça sorun olmaz diye düşünüyorum. Gözlemleyin, belirtiler olursa içten etkilenmiştir veterinere götürmeniz gerekebilir. Son olarak yürümesine, kanatlarına da bakın, onlar da etkilenebilir. Benim fikirlerim bu yöndeydi, geçmiş olsun.
Cevaplarınız için teşekkür ederim rahatladım bu sabah tekrar gözlemledim ceresi iyice toparlamıştı. Hayırlı günler. :)

Geri