Kuşum devamlı kusma hareketi yapıyor ve çok halsiz ve dışkısı hafif sulu ne yapmalıyım.

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Özi51
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ağzını koklayın koku var mı bakalım. Eğer boğazına bakabiliyorsanız telefon ışığı yardımıyla boğazına bakın beyaz bir lezyon görecek misiniz. Veterinere götürme şansınız varsa götürün hastalık ilerlemiş. Yoksa elinizi çabuk tutun altlığı değişip yeni yaptığı 3-4 dışkıyı paylaşın.

Kuş üreticisi birine götürdüm kursağı çok boş dedi bi ilaç verdi şırınga ile kuşum dayanamadı ve öldü 7 senelik kuşumuzdu bizi Baya üzdü.

Ben de kuşun durumu kötü, kanatlı veterinerine götürün dicektim siz şimdi ölüm haberini verdiniz,üzüldüm yavrucağa. Dışkıları kötüydü.Hastalıktan ölmüş olabilir haliyle ama başka bir ihtimal de kursaktan besleme yapıldı ise soluk borusuna mama kaçması durumunda da boğulma ölüm gerçekleşebiliyor. Gittiğiniz kuşçu bilinçli biri miydi acaba? Ayrıca ne ilacı verdi? Belki de verdiği ilaç uyumsuzdu. Bu da başka ihtimal.
Böyle durumlarda kuşçuya değil kanatlı hekimine gidilmeli ve kursak ve dışkılardan örnek alınıp inceletilmeli ona göre tedavi uygulanmalı.

İnanın bilmiyorum evde bakıyor 20-30 tane kafesi olan her türden kuş olan birisiydi önceki hastalığında veteriner bulamamıştım evde kendim iyileştirmiştim bunda kötü olunca acele ettim yanlış yaptım çok üzgünüm

Geri