Kuşum depresyona girmiş olabilir mi?

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Melya
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Melya

Meraklı Üye
Yavru erkek muhabbet kuşumu yaklaşık 10 gün önce aldım. Çok kısa zamanda kafesine odaya ve bana alıştı. Elime omzuma hatta kafama bile konardı. Sabahları kafes tabanında dolaşarak öterek beni uyandırırdı. Kafesten çıkarmamı beklerdi hemen. Ancak dün ve bugün uyandırmadı. Ötmedi. Kuş sesi açtığımda çılgına dönerdi. Tepki bile vermedi. Elime almaya çalıştığımda gagaladı. Oda içerisinde çok büyük bi enerjiyle uçardı. Uçmadı. Sizce tek olduğu için depresyona mı girdi. Ya da başka bi sebebi mi var?

Kabarık ve halsiz duruyor mu kafeste ? Dışkı fotoğraflarını ve kuşun fotoğrafını atsanız iyi olur.

Hep hareketli olurdu tünekten tüneğe atlardı kafeste olsa bile. 2 gündür o kadar durağan ki çok üzülüyorum. Arada kabarıp iniyo hemen.
669E475E-D4F4-486B-9371-0D85564ED531.jpeg
1E93B02F-C89C-45AE-94B5-068208686505.jpeg
720BED26-6D38-4E28-AAF1-FE06D4AE114C.jpeg

Kabarık ve halsiz duruyor mu kafeste ? Dışkı fotoğraflarını ve kuşun fotoğrafını atsanız iyi olur.

Kuşun fotoğrafını da atabilir misiniz ? Dışkılarda problem göremedim.

Hep hareketli olurdu tünekten tüneğe atlardı kafeste olsa bile. 2 gündür o kadar durağan ki çok üzülüyorum. Arada kabarıp iniyo hemen.
Ekli dosyayı görüntüle 55060Ekli dosyayı görüntüle 55061Ekli dosyayı görüntüle 55062
Dışkılarında veya kuşun genel görünümünde bir sıkıntı göremedim. Kuş yavru olduğu için arada sırada böyle durgunlaşabilir. Herhangi bir hastalık belirtisi yoksa geçmesini bekleyin. Ve plastik tünek kullanmayın, sadece tahta tünek kullanın.

Dışkılarında veya kuşun genel görünümünde bir sıkıntı göremedim. Kuş yavru olduğu için arada sırada böyle durgunlaşabilir. Herhangi bir hastalık belirtisi yoksa geçmesini bekleyin. Ve plastik tünek kullanmayın, sadece tahta tünek kullanın.
Kafeste daha önceden olup şimdi çıkardığınız veya kafese yeni gelen bir eşya veya başka bir cisim var mı ?

Teşekkür ederim. Peki kendi kendine mırıldanıyo. Ötme gibi değil de kısık bi şekilde gırtlağından ses çıkarmaya çalışıyo. Bunun hastalıkla alakası var mıdır?

Kafeste daha önceden olup şimdi çıkardığınız veya kafese yeni gelen bir eşya veya başka bir cisim var mı ?
3 tane daha tünek vardı. Merdiven gibi çıkar inerdi. Oyun oynardı. Forumda bi soru esnasında kafesi atmıştım. Çok fazla tünek var azaltın dedikleri için çıkarmıştım.

Teşekkür ederim. Peki kendi kendine mırıldanıyo. Ötme gibi değil de kısık bi şekilde gırtlağından ses çıkarmaya çalışıyo. Bunun hastalıkla alakası var mıdır?
Kuyruğu titriyor mu o sesi çıkarırken aşağı yukarı doğru ? Nefes alırken gelen bir ses ise solunum yolunda enfeksiyon olabilir. Ama arada sırada yavru kuşlar ötmeyi öğrenmek için de böyle sesler çıkarabiliyor. Uçurmaya çalışın, azıcık uçtuktan sonra bile nefes nefese kalıyorsa enfeksiyon olabilir ama ben ötmeyi öğreniyor diye düşünüyorum.

Kuyruğu titriyor mu o sesi çıkarırken aşağı yukarı doğru ? Nefes alırken gelen bir ses ise solunum yolunda enfeksiyon olabilir. Ama arada sırada yavru kuşlar ötmeyi öğrenmek için de böyle sesler çıkarabiliyor. Uçurmaya çalışın, azıcık uçtuktan sonra bile nefes nefese kalıyorsa enfeksiyon olabilir ama ben ötmeyi öğreniyor diye düşünüyorum.
Çok teşekkür ederim sağolun 🙏🏻

Çok teşekkür ederim sağolun 🙏🏻
Bir şey değil. Sormak istediğiniz başka bir soru olursa yeni konu açarak veya buradan mesaj yazmaya devam ederek sorabilirsiniz. Ben teşekkür ederim kuşunuzu önemsediğiniz ve en önemlisi hayvansever olduğunuz için 🥰

Geri