Kuşum dengesini kaybediyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan AcarFrkn
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AcarFrkn

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar. Muhabbet kuşum Ceku'da 1 hafta önce soğuk algınlığı rahatsızlığı olmuştu. Her yere beyaz beyaz kusmaya, yem yememeye ve süreklu uyuklamaya başlamıştı. Veterinere gittik, ilk gittiğimiz veteriner kuşlardan pek anlamıyordu Avi-Ast verdi. 1 gün kullandık fakat kuşumuzun iştahı açılmayınca korktuk daha iyi bir veterinere götürdük. O bayağı bir ilgilendi. Dışkısını kontrol etti, 1 hafta boyunca kafesten çıkarmamamızı söyledi vs. Sonra Aminosol ve şırınga içinde ismini bilmediğim bir solunum yolları ilacı verdi. Kuşumuz 3 gün boyunca yem yemedi. Sadece ilacı karıştırdığımız sudan içti. 3 gün sonra yem yemeye düzelmeye başladı derken bu sefer de tüy dökümüne girdi. Yem yemeye devam etti fakat uyku hâli geçmedi. Asıl olay ise bu sabah da bi anda dengesini kaybetmeye başladı. Kafasını sürekli yukarı çevirip boş boş bakmaya başladı. Ne rahatsızlığı vardır acaba. Videosunu çektim iki tane, linklerini ekliyorum buraya. çok korkuyorum bişey olacak diye acil yardımcı olabilir misiniz

1.video:

2.video:

Benim aklıma sallabaş hastalığı gibi geldi ama öyle değilde gibi garip çok bilgim yok.

B vitamini alıp ağzına damlatın. Denge konusunda iyi bir çözüm. Aceleci olsanız iyi olur.

Geri