Kuşum dayak yemiş :(

Yasintezcan

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar bi yakınım petshoptan muhabbet kuşu almış oğluda kuşu baya sıkıştırmış hırpalamış kuşu benim çocuk öldürcek diye bana getirdiler 1 aydır bende kuşa ne yaptıysam bi türlü alıştıramadım ele gelmiyor ıstırıyor kafesi açıyorum çıkıyor uçuyor kafese girmek istemiyor girmedipi zaman ne yem yiyor ne su içiyor bazen zorla ben kafese sokuyorum elimle yem veriyorum geliyor yiyor ama sonra gene ıstırıyor ne yapmam lazım kuşun resmi profil resmim acil yazar sanız sevinirim

Ekli dosyalar

• A66D5361-3E8C-4EF3-ACCD-F54C7C34EC7E.jpeg
    A66D5361-3E8C-4EF3-ACCD-F54C7C34EC7E.jpeg
    1.1 MB · Görüntüleme: 41
Kuş eğitiminin acili olmaz, sabırlı olmadığınız, kuşu zorladığınız, avuçlayıp tuttuğunuz müddetçe size alışmaz. Güvenini kazanamazsanız istediğiniz hiçbir şeyi yaptıramazsınız.

Abi kuş elimize gelmiyor mecbur avuçlayıp kafesine koyuyoruz yarım saat ordan oraya uçup duruyor kaçıyor bizden dışarı saldımız zaman bide bu kul resim atmıştım kaç aylık acaba

yazdiklarinizdan anladigim kadariyla kus olumden donmus, belli ki travmaya girmis ve insanlara olan guvenini yitirmis.Bence kafeste iken kusun guvenini kazanmaya calisin, zamanla insallah alisacaktir.

İnş korhan bey 1 aydır uhraşıyorum sabırsızlıkla ama bi türlü güvenini kazanamadım anlamadıgım elime yem alıyorum kafesin içinde bekletiyorum belli bi süre sonra geliyor yemi yiyiyor ama sonra elimi uzattımmı gene ısırıyor kaçıyor gelmek istemiyor yeni yedikten sonra benle işi bitiyor :)

Kusu kafesinde kendi haline birakin, illa ele alistiracam diye zorlamayin. Sizden once sahiplenen kisilerden yeterince zulum gormus, oncelikle kusun kendine gelmesi lazim. Kafesin de iken; yaninda oturun sakin ses tonu ile konusun, onunla vakit gecirin, ama ele alip da hicbir seye zorlamayin.Fotodan tam belli olmasa da kus genc gorunuyor, 4-5 aylik gibi.

BD314424-A6DD-4703-8337-4ECFF2A55B21.jpeg
Kusu kafesinde kendi haline birakin, illa ele alistiracam diye zorlamayin. Sizden once sahiplenen kisilerden yeterince zulum gormus, oncelikle kusun kendine gelmesi lazim. Kafesin de iken; yaninda oturun sakin ses tonu ile konusun, onunla vakit gecirin, ama ele alip da hicbir seye zorlamayin.Fotodan tam belli olmasa da kus genc gorunuyor, 4-5 aylik gibi.

Belli bir süre kafesinde kalsın bakımını iyi yapın ve bir hafta on gün sürekli kafesin üzerinde eliniz dursun.İlerleyen aşamlarda kafesin içinde de elinizi götürün ürkütmeden yavaşça kafeste bir müddet bırakın..Daha sonra elinizle sevdiği yiyeceklerden vereblirsiniz yani biraz ilgi ister sabır ister!Bu alıştırmalar zaman alır ama kuşun karakteri ve ve sizin eğitiminize bağlı olarak kısada sürebilir baya uzun da sürebilir.Siz sevginizi gösterin gerekenleri yapın gerisini zamana bırakın.(Tahta tünek kullanın daha sağlıklı)

Geri