Kuşum dün balkondan kaçtı bugün bulduk biraz halsiz duruyor ne yapmalıyım ?

generalzilong

Yeni Üye
Selamlar herkese, dün sabah balkon kapısının açık olması ile kuşumuz evden kaçtı. Epey aradık sokakta fakat bulamadık bir türlü ama bugün akşam beş gibi komşularımız bulmuş haber verdiler aldık eve geri getirdik. Havaların sıcak olması, açlık ve susuzluk gibi faktörleri göz önünde bulundurduğumda hayli halsiz olmasını normal karşıladım. Şu anlık su içiyor, yem yiyor ama hala halsiz duruyor ve dengesini sağlamakta zorluk çekiyor. Geldiğinde ishal olduğunu da fark ettik hemen vitaminlerini vs. de uyguladık. Bu gibi durumlarda başka neler yapılmalı ? Ne gibi yollar izlemeliyim şu dengede duramama ve halsizlik hali beni çok endişelendiriyor. İyi forumlar iyi geceler :)

Merhaba,
Kuşunuzun vücudunu kontrol ettiniz mi? Etmediyseniz iyice kontrol edin derisine bakın, yaralanma tırmık izi var mı bakın. Kedi tırmığı darbesine uğrayan kuş bakteri kapabilir ve antibiyotik kullanımı gerekebilir.
İshali takip edin. Bu hafta 3 gün art arda her gün yenisini hazırlayarak probiyotikli su veriniz.

Derisini kontrol ettik iyice, herhangi bir yırtma izi vs. ile karşılaşmadık. Sadece dediğim şeyler dışında eklemeyi unuttuğum bulan kişi düştüğünü söyledi yakalamadan öncesinde bunu duyduğumuzda kırık vs. var mı diye de kontrol ettik ama hiçbir kırıkla karşılaşmadık.

Kuşunuza elektrolit takviyesi verin. B vitamini de verin. Elektrolit probiyotikle karıştırabilirsiniz geçmiş olsun

Şu anlık dediklerinizi bir deneyeceğim. Biraz daha iyi gözüküyor az önce uyanıp hemen kontrol ettim. İshali düzelmiş gibi gözüküyor, dünkü gibi değil dışkısı. Yem yemesinde de sorun yok biraz dal darı verdik kemirmiş epey. Bir sorun olursa tekrar yazacağım cevaplarınız için çok teşekkür ederim.

Şu anlık dediklerinizi bir deneyeceğim. Biraz daha iyi gözüküyor az önce uyanıp hemen kontrol ettim. İshali düzelmiş gibi gözüküyor, dünkü gibi değil dışkısı. Yem yemesinde de sorun yok biraz dal darı verdik kemirmiş epey. Bir sorun olursa tekrar yazacağım cevaplarınız için çok teşekkür ederim.
Rica ederim 🙂

Arkadaşlar ufak bir güncelleme. İshalimiz tamamen kesilmiş bulunmakta ama hala keyifsiz duruyor. Bilmiyorum dışarıda çocuklar mı hırpaladı tutmaya çalışırken ama bize küsmüş bizi unutmuş gibi davranıyor. Acaba dışarıda yaşadıklarından dolayı mı böyle duruyor bilmiyorum. Sebebini bilen var mıdır?

Dışarıda stres yaşadı tabi. Belkide insanlar kovaladı vs. Zamanla size tekrar güvenevektir

Peki bu duruma tavsiyeleriniz var mı ? Biz avuçlamamaya, çok yüksek sesler yapmamaya özen gösteriyoruz, bunların dışında öneriniz varsa seve seve uygularız. Teşekkürler

Size tekrar güvenmesi için acele etmeyin gerekirse biraz az ilgi gösterin. Stresini azaltmak içim probiyotik takviyesi yapın

Geri