Kuşum bir anda halsizleşti.

asdfghqwerty

Yeni Üye
Merhabalar. Dişi bir muhabbet kuşum var. Yaklaşık 1 aydır kızgınlık yumurtası yapıyor. İki gün önce tüm yumurtalarını kırıp yenisini doğurdu. Şu an onun üzerine yatıyor. Dün akşama kadar yemek yemesi, su içmesi, oyun oynaması, hareketleri normaldi. Sonra sanki bir an da biri sakinleştirici vermiş gibi sakinleşti. Hafif kabardı. Güçsüzleşti. Tüneğine zor çıkıyor. Ayağının üzerinde duramıyor bazen düşüyor. Ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Üşütme gibi bir şey olduğunu sanmıyorum. Kakası gayet sağlıklı. Lütfen yardımcı olun.

Merhabalar. Dişi bir muhabbet kuşum var. Yaklaşık 1 aydır kızgınlık yumurtası yapıyor. İki gün önce tüm yumurtalarını kırıp yenisini doğurdu. Şu an onun üzerine yatıyor. Dün akşama kadar yemek yemesi, su içmesi, oyun oynaması, hareketleri normaldi. Sonra sanki bir an da biri sakinleştirici vermiş gibi sakinleşti. Hafif kabardı. Güçsüzleşti. Tüneğine zor çıkıyor. Ayağının üzerinde duramıyor bazen düşüyor. Ne olduğuna dair hiçbir fikrim yok. Üşütme gibi bir şey olduğunu sanmıyorum. Kakası gayet sağlıklı. Lütfen yardımcı olun.
2 yaşında. Yaklaşık 1 senedir belli aralıklarla kızgınlık yumurtası yapıyor. Baya fazlaca yumurtladı. Kaybettiği protein, vitamin takviyesini hep yaptım. Şimdi aslında bunun bir rahatsızlık olduğunu ve tedavisinin olduğunu okudum. Daha önce de araştırmıştım ancak sadece kızgınlık yumurtası olduğuna dair bilgiler bulmuştum. Hastalığı yumurtlamasından kaynaklı olabilir mi? Aşağıya kakasının fotoğrafını bırakıyorum. Rengi koyu yeşile dönmüş biraz. Miktarı fazla çünkü yumurtaya yattığından içinde tutuyor.
C05D2592-2C22-4A6D-8A78-D0181770D819.jpeg

Geri