Kuşum bir anda fenalaştı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Aysi
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Kuşunuz ölmüş maalesef. Kaç kere veterinere girmemize rağmen hiçbir şey yapamadan öldü. Olacağa bir şey yapılamıyormuş ne yazık ki :(

Üzüldüm sizin adınıza. Açıkçası ölüm haberi gelmesine şaşırmadım çünkü bahsettiklerinize göre kuşun durumu ciddiymiş. Veterinerler size farklı farklı şeyler söylemiş.. Kuşta hastalık ilerlemiş ve tedaviye geç kalınmış olabilir. Üzüldüm😔
Eğer yeni bir kuş alırsanız hastalandığında kanatlı hekimine götürün. Bulamazsanız egzotik hayvan veterinerine götürün. Kedi köpeğe bakan ama kanatlılardan anlamayan veterinerlere gitmeyin,veterinerlerin birçoğu kanatlılardan anlamıyor.

Üzüldüm sizin adınıza. Açıkçası ölüm haberi gelmesine şaşırmadım çünkü bahsettiklerinize göre kuşun durumu ciddiymiş. Veterinerler size farklı farklı şeyler söylemiş.. Kuşta hastalık ilerlemiş ve tedaviye geç kalınmış olabilir. Üzüldüm😔
Eğer yeni bir kuş alırsanız hastalandığında kanatlı hekimine götürün. Bulamazsanız egzotik hayvan veterinerine götürün. Kedi köpeğe bakan ama kanatlılardan anlamayan veterinerlere gitmeyin,veterinerlerin birçoğu kanatlılardan anlamıyor.
Çok sağ olun. Çok üzüldük gerçekten. Keşke veterinerler de kanatlılardan anlamadıklarını söyleseler de insanlar da ona göre bir yol bulmaya çalışsa. Bir daha alır mıyız kuş bilemiyorum çok üzdü bu durum gerçekten. Çok teşekkürler tekrardan

Başınız sağolsun. Veterinerlere çok kızıyorum. Kuşları çok önemsemiyorlar ve anlamıyor çoğu.

Koca Kuşadası'nda bir tane egzotik hayvan veterineri vardı o da işi bırakmış öyle düşünün. Çoğu da müşteri çekmek için Google'a olanaklar kısmına kuş yazmış. İsmi Kuşadası, bir tane kuşla alakalı veteriner yok

Koca Kuşadası'nda bir tane egzotik hayvan veterineri vardı o da işi bırakmış öyle düşünün. Çoğu da müşteri çekmek için Google'a olanaklar kısmına kuş yazmış. İsmi Kuşadası, bir tane kuşla alakalı veteriner yok

İnsanları bu konuda bilinçlendirmek lazım. Her veterinere gitmeyin,önce araştırın diyerek uyarmak lazım. İnsanlar bilmiyor ki. Veteriner konusunda bilgi zayıflığı var bazı kişilerde.

İnsanları bu konuda bilinçlendirmek lazım. Her veterinere gitmeyin,önce araştırın diyerek uyarmak lazım. İnsanlar bilmiyor ki. Veteriner konusunda bilgi zayıflığı var bazı kişilerde.
Suç insanlarda değilki hocam. Veterinerde en basit kuş hastalığını teşhis edemeyen veteriner kaynıyor ortalık. İnsanlar da veteriner sanıp önerdiği tedaviye başlıyor. Tek bildikleri antibiyotik yazıp göndermek. Mantara antibiyotik reçete eden veteriner gördüm.

Benim kişisel önerim, telefon etmeden gitmemek. Arayıp sorup gitmek lazım

Suç insanlarda değilki hocam. Veterinerde en basit kuş hastalığını teşhis edemeyen veteriner kaynıyor ortalık. İnsanlar da veteriner sanıp önerdiği tedaviye başlıyor. Tek bildikleri antibiyotik yazıp göndermek. Mantara antibiyotik reçete eden veteriner gördüm.
Bence limon tam bu sebepten dolayı ölüyordu

Maalesef. Ayrıca bu işi paraya dökenlerin olduğu şikayetleri de çok fazla. Yani muayenesiydi oydu buydu resmi fiyat tarifeleri belliyken kliniklerin kimisi öyle fahiş fiyatlar çıkarıyormuş ki şok oluyorum fiyatları öğrenince. Diğer başka bir sorun ise kanatlıdan anlamayan veterinerin buna rağmen hasta olarak gelen kuşlara bir şeyler söylemesi ve bazı ilaçları vermesi. Anlamıyorsan anlamıyorum diyeceksin bu kadar basit aslında. Hayvan sahipleri çok dikkatli olmalı. İnsanların kimisi veterinere gitmek bile istemiyor yüksek fiyatlar sebebiyle. Veterinere giden kişi diyelim ki 1000 TL ödedi. Veterinere sormalı,hangi işlemden ne kadar aldınız da bu kadar tuttu diye daha sonra da belirlenen fiyat tarifesinden kontrol etmeli. Fahiş fiyat istenip istenmediği tespit edilmeli.

Geri