kuşum bazen video daki gibi garip bir ses çıkarıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan sevulsu
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

sevulsu

Meraklı Üye
Merhaba,kuşum bazen video daki gibi garip bir ses çıkarıyor. Bunu genellikle uyku saatlerinde akşam olunca yapardı bugün birkaç kere gündüz de yapınca bilgisi olanlara sormak istedim. 7 aylık çekoslavak ırkından. Daha önce yerli cins kuşum vardı birde şunu sormak istiyorum kuşların cinsine göre dışkı şekilleri farklılık gösterebiliyor mu? Çünkü yerli cins kuşum hep topak spiral şeklinde dışkılarken bu kuşum ilk ayından itibaren hep fotoda ki gibi dışkılıyor. Çok şükür bir rahatsızlığı da yok gayet oyuncu konuşkan. Ama bunun normal olup olmadığını bilemiyorum, bilgisi olanlardan paylaşmalarını rica eder, şimdiden teşekkür ederim.

IMG-20200620-104857

Benzer bir durumu bende yaşamıştım bir dönem.Konu linkini buraya bırakıyorum yazanları okuyabilirsiniz:
https://www.muhabbetkusu.com.tr/threads/bu-ses-ve-hareket-ne-anlama-geliyor.71080/

Ben bir süre antibiyotik tedavisi uyguladım. Kış zamanıydı kuşu götüremediğim için veterinere videoyu gösterip öyle almıştım ilaçları.Pek fayda etmemişti açıkçası. Yeme,içmesine dikkat ettim ve zamanla düzeldi. Sebebini pek bilen de yoktu. Yazılanları okuyabilirsiniz.

Çok teşekkür ederim. Okudum tüm yazılanları. Benim kuşum ayda bir kaç kere ancak yapıyor bu hareketi çok şükür hergün tekrarlamıyor. Burun deliklerini kontrol edip yeminin tozuna daha çok dikkat edeceğim.

Eklediğim dışkı içinde yorum yapacak olan varsa yardımınızı rica ediyorum

Kuşunuzda hiçbir problem göremedim ben. Gereksiz yere antibiyotik kullanmayın lütfen. Kendini kaşıdığı zaman tüy parçacıkları burnuna kaçabiliyor onları çıkartmak için yapabiliyor bunu. Siz müdahale etmeyin kendisi çıkaracaktır. Su içtiğinde su burun deliklerinden kaçarsa da aynı problem olabiliyor. Çok doğal bir hareket. Özellikle de tüy değiştiriyorsa çok çok normal. Dışkısı bana normal göründü. Kuşunuz da maşallah iyi görünüyor. Allah uzun ömürler versin.

Kuşunuzda hiçbir problem göremedim ben. Gereksiz yere antibiyotik kullanmayın lütfen. Kendini kaşıdığı zaman tüy parçacıkları burnuna kaçabiliyor onları çıkartmak için yapabiliyor bunu. Siz müdahale etmeyin kendisi çıkaracaktır. Su içtiğinde su burun deliklerinden kaçarsa da aynı problem olabiliyor. Çok doğal bir hareket. Özellikle de tüy değiştiriyorsa çok çok normal. Dışkısı bana normal göründü. Kuşunuz da maşallah iyi görünüyor. Allah uzun ömürler versin.
Ek bir ihtimal: Kuşunuzun ceresi ıslak mı sürekli? Soğuk algınlığı olabilir.Cereyanda kaldıysa falan. Videodan göremiyorum.

Geri