Kuşum banyo yapmak istemiyor

yunus emre44

Yeni Üye
Arkadaşlar kuşum tüy dökme zamanına girdi 6-7 aylık tek yaşıyor. Ama banyo yapmak istemiyor. Bide öyle birşeyki eşek sıpası kendine asla dokundurmaz elimle işaret yaparım o gelir ama hayata dokundurmaz. Bundan kenmde banyo yaptıramıyorum fıs fıs ile yapmıştım bir ara genemi fıs fısa başvuracağız? Banyoluğa girmiyor ine yeşilik falamda attım.

Arkadaşlar kuşum tüy dökme zamanına girdi 6-7 aylık tek yaşıyor. Ama banyo yapmak istemiyor. Bide öyle birşeyki eşek sıpası kendine asla dokundurmaz elimle işaret yaparım o gelir ama hayata dokundurmaz. Bundan kenmde banyo yaptıramıyorum fıs fıs ile yapmıştım bir ara genemi fıs fısa başvuracağız? Banyoluğa girmiyor ine yeşilik falamda attım.
Bence birdaha kendin yıkamaya çalışma kuşunu.Kuş strese girebilir bir çok kötü etkisi olabilir kuşunda.Bi aralar benim kuşta böyleydi çok meraklıydı ama banyoluğu takarken biraz korkuttuk onu marul salatalık fln ekledik bi süre sonra merağına yenik düşüp girdi banyoya ufak ufak bıcı bıcı yaptı :DSuyun sıcaklığını kontrol et biraz sabret bi sıkıntısı yoksa elbet girecektir.Benimkide kafasına dokundurtmuyor yanağını okşuyom ama yok kafasına yavaş yavaş gelince kızıyor hopp yavaş diyor :d

Borcamı biliyorsunuzdur borcam yoksa geniş ve derin olmayan bir şeye ılık bir su koyup deneyin benim kuşumda girmiyordu öyle alıştı

Borcamı biliyorsunuzdur borcam yoksa geniş ve derin olmayan bir şeye ılık bir su koyup deneyin benim kuşumda girmiyordu öyle alıştı
merhabalar benim bir sorunum varda onu çözmek istiyorum.kuşum 4-5 aylık erkek ceresi birazcık lacivertleşmeye başladı koyulaşmaya başladı yani elimle oynarken bugün öğrettiğim kelimeleri söyleyerek başını aşağı yukarı oynattı(galiba kur yaptı) ve çok az parmağıma yem kustu.Bunun bir sakıncası olurmu yoksa oyunmu oynuyor benimle??

Geri