Kuşum bana alışamadı

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Bilgeyts
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Bilgeyts

Yeni Üye
Muhabbet kuşumu alali 20 gün civarı oldu kafesinin kapısını genelde açık birakiyorum ara ara çıkıyor ama genelde içinde durmayı tercih ediyor. Kafesten çıktığı zaman da bir iki tur atip kafesin üzerine konuyor. Başka yerlere konmuyor ya da bana kendi isteğiyle gelmiyor hiç. Canı sıkılıyor ötüyor nasıl oynatayim bilemiyorum bana pek yanaşmadığı için. Parmağıma geliyor yanina gidince ama kafesten usaklasinca hemen kafesine uçuyor geri. Beni sahiplenememiş gibi hissediyorum. Bı akıl verirseniz iyi olur

Merhaba, yazdığın şeylerin aynısını bende yaşıyorum şuan. Kuşum kafesin içindeyken beni ne ısırıyor ne kaçıyor. Saldığım zaman ise oda da bir kaç tur atıp kafesinin üstüne konuyor ve sürekli orda duruyor. Bazen parmağıma alıp omuzuma koyuyorum. Hemen sırt kısmıma kaçıyor. Sonrasında kafesine uçuyor. Ne yaptıysam kendiliğinden kafama omuzuma ya da yanıma konmuyor. Ne yapmam gerekiyor acaba.. (Bu arada elimden ve parmaklarımdan korkmuyor o sorunu aştık. :) )

Merhaba, yazdığın şeylerin aynısını bende yaşıyorum şuan. Kuşum kafesin içindeyken beni ne ısırıyor ne kaçıyor. Saldığım zaman ise oda da bir kaç tur atıp kafesinin üstüne konuyor ve sürekli orda duruyor. Bazen parmağıma alıp omuzuma koyuyorum. Hemen sırt kısmıma kaçıyor. Sonrasında kafesine uçuyor. Ne yaptıysam kendiliğinden kafama omuzuma ya da yanıma konmuyor. Ne yapmam gerekiyor acaba.. (Bu arada elimden ve parmaklarımdan korkmuyor o sorunu aştık. :) )
Pet sHoptan alınmış kuşlar genellikle çok yanaşmıyor biraz gayret etmemiz lazım benim şu anki beslediğim kuş ev kuşu bir tanıdığımdan aldım o yüzden benim öyle bir sıkıntım yok ama kuşçudan alinmiş bir kuşum var kafesinde içinde parmağımı uzatırken kendini kafesin içinde paralıyor siz kuşunuza biraz daha ilgi gösterin emin olun ki daha sonra kuşunuz sizi bırakmayacak

Teşekkür ederim, hayır oyuncak vs. hiç birşeyi yok. Sadece salıncağı var o kadar. Sürekli kafesin üstünde bu şekil.:(

Teşekkür ederim, hayır oyuncak vs. hiç birşeyi yok. Sadece salıncağı var o kadar. Sürekli kafesin üstünde bu şekil.:(
Sana tavsiyem bir oyuncak alman hem sıkıldığı zaman onunla oynar dışarı çıkardığın zamanda yanına korkmadan gelir inşallah.aynasız olmasına dikkat et ama.Bu arada diğer başlığınada baktım bir tek benim kuşumda anormallik olduğunu zannediyordum kafasını sevdirtmeme konusunda :D.Yanak göbek gibi yerlerde sıkıntı yok kafasına geliyorum köpek gibi hırlıyor ısırmıyor sadece hırlıyor.Benim kuşum birinin evinden kaçmış şubat aylarında bulduk(daha dogrusu babam buldu okul bahcesinde)yaşayamaz diye aldık 1.5 aydır bizimle son 1-2 haftadır çok ilgilendim ve şükür ısırma sorununu çözdüm umarım sende çözersin ilgi göster biraz zamana bırak ısırmasıda gidecektir :D

Geri