Kuşum ayakları ve gagası kaşınıyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan byzbyz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

byzbyz

Yeni Üye
Kuşum ayaklarını ısırıyor kaşıyor sürekli. Zaten hastaydı da bi kaç gündür. Dünde iştahtan gitmişti veterinere götürdük biraz topardı zorlada olsa yiyor bişeyler. Fakat çok kaşınıyor ayakları ve gagasını sürekli bir yere sürtüyor. Kaşınmaktan üzerinde yalpalayarak duruyor. Herhangi bir kanama yada yara yok bu arada. Sürekli rahatsız ama. Ne yapsam bu kaşıntıyı azaltabilirim. Birde veterinerimiz antibiyotik verdi onuda içtikçe yediği az bişeyide kusuyor. Tadını sevmedi direk çıkarıyor. Elimiz kolumuz bağlı kaldık. Ne hastalık teşhisi konuldu nede bir tedavi mevcut. Veteriner bi ilaç reçete etti adı digestive her yerde bulunan bişey değilmiş haliyle bulamadıkta. Onun yerine Gold Wings markasına ait bi digestive bulduk alternatif olarak kullanılabilir mi ?

Ekli dosyalar

• 156E6D3C-AFD2-419D-9722-8A55EA77BE00.jpeg
    156E6D3C-AFD2-419D-9722-8A55EA77BE00.jpeg
    120.5 KB · Görüntüleme: 15
AA88EEF6-ABC8-495C-AB8E-E856B5BFDC25.jpeg

Ekli dosyalar

• 4E945773-3F1F-4CAB-970B-D58BD786F76E.jpeg
    4E945773-3F1F-4CAB-970B-D58BD786F76E.jpeg
    631.7 KB · Görüntüleme: 11
Probiyotiğim yok antibiyotik ve digestive kullanıyorum arada aminosol veriyorum üstüne başka ilaç kullanmak istemiyorum ağır geleceğini düşünüyorum. Digestive zaten sindirim, bağırsak ve bağışıklık düzenleyici bir damlaymış

Probiyotiğim yok antibiyotik ve digestive kullanıyorum arada aminosol veriyorum üstüne başka ilaç kullanmak istemiyorum ağır geleceğini düşünüyorum. Digestive zaten sindirim, bağırsak ve bağışıklık düzenleyici bir damlaymış
Probiyotik ilaç değil merak etmeyin. Ayrıca her antibiyotik kullanımından sonra mutlaka probiyotik kullanmalısınız. Çünkü antibiyotik yararlı olan şeyleride götürür, o yüzden ilaç bitiminde probiyotik kullanmalısınız. Entrobac marka probiyotik temin edin. Hem ilaç sonrası hem de her sağlıklı kuşa kullanılan bir ürün, yararı olur ama zararı olmaz.
Kuşun ayağında pullanmalar görünüyor. Belki mantar başlangıcı bilemedim. Ama perde aralarında ve bir kısmında görünüyor, siz canlı canlı daha iyi görürsünüz. Trosdy kremi günde bir kere uyumadan önce ayaklarına sürerseniz etkisini görürsünüz

Ay harikasınız teşekkür ederim Merve hanım 🙏🏻 Dediğiniz ürünü hemen alacağım iyileştikten sonrada kullanabilirim öyleyse. O bahsettiğiniz krem varmı bilmiyorum ama aynı değerde travazol mantar kremi var. Onuda eczaneden almıştım vaktinde veterinerimiz kedim için önermişti. Onu kullanabilir miyiz?

Ay harikasınız teşekkür ederim Merve hanım 🙏🏻 Dediğiniz ürünü hemen alacağım iyileştikten sonrada kullanabilirim öyleyse. O bahsettiğiniz krem varmı bilmiyorum ama aynı değerde travazol mantar kremi var. Onuda eczaneden almıştım vaktinde veterinerimiz kedim için önermişti. Onu kullanabilir miyiz?
Rica ederim ne demek, umarım şifa olur 🌸🙏
Evet iyileştikten sonra da kullanılması gerekiyor. Ben kuşuma 7-10 güne bir veriyorum. Ayrıca gerwit multivamin de alırsanız, entrobac ve gerwit kuşunuza ömrü boyunca yeten ürünler. Bölünmüş olarak internetten temin edebilirsiniz. Probiyotik stres durumlarında, bağışıklığı için, dışkı düzenlenmesinde vs kullanılıyor.
Trosdy daha etkili ama Travazol da olur. Gece hemen uyumadan önce, sürüp ışığı kapatırsanız rahatsızlık vermez, kulak çöpüyle yada parmağınızla ince bir tabaka halinde sürebilirsiniz. Birde mineral blok, kalamar vs varsa onlarıda yenileyin ki tekrar
bulaşmasın. Ve ilaç tedavilerinde de bu ürünleri tüketmemesi gerekiyor. İlaç sonrası tekrar kum, kalamarı koyabilirsiniz

Buranın görüntü kalitesi çok kötü varsada göremezsiniz zaten buradan bakabilirsiniz

Akar olma ihtimali mevcut kaşıntı ondan olabilir yukarıya link bırakıyorum tedavi uygulayabilirsiniz.

Geri