Kuşum artık uçamıyor

adisoyadi

Yeni Üye
Merhaba. Kuşum yaklaşık 1.5 yaşında ve erkek. İlk aldığımızda gayet güzel uçuyordu. Ancak son 3 aydır uçamıyor. Kanatlarının hali bu. Bit pire vs gözle görünen bir şey yok. İlaç vs verdim. Düzelmiyor. Kanatları eskisi gibi uzamıyor. Veteriner bölgemizde olmadığı için götüremiyorum da. Ancak keyfi çok yerinde. Bir huzursuzluğu falan yok. Ne yapabilirim?

937r8m1.jpeg
ftgtilh.jpeg
n60a724.jpeg

Merhaba. Kuşum yaklaşık 1.5 yaşında ve erkek. İlk aldığımızda gayet güzel uçuyordu. Ancak son 3 aydır uçamıyor. Kanatlarının hali bu. Bit pire vs gözle görünen bir şey yok. İlaç vs verdim. Düzelmiyor. Kanatları eskisi gibi uzamıyor. Veteriner bölgemizde olmadığı için götüremiyorum da. Ancak keyfi çok yerinde. Bir huzursuzluğu falan yok. Ne yapabilirim?

937r8m1.jpeg
ftgtilh.jpeg
n60a724.jpeg
Kuşun kanatları kesilmiş şuanki durumda uçamaz.Neden kesildiğini biliyor musunuz?

937r8m1.jpeg
ftgtilh.jpeg
n60a724.jpeg
Bit ve pireyle ilgili bir durum olamaz.Kuşta anormal kaşınma gözlemleseniz bile sadece kanatta etki göstermez.Kuyruğu var mı kuşun?

merhaba kesilmesinin ihtimali yok. kuş bi tek benim gözetimimde evde. annem zaten kuşa dokunamaz :) kuyruğu var kuşun. onu da ekleyeyim birazdan.

Evet kuş kendini kaşırken kanat ucundaki tüyleri dökülmüş muhtemelen.Uçamamasının nedeni bundan.Tüy veriminin düşük olduğu gözüküyor.Protein ağırlıklı besleme yapmak iyi olur.Kalamar Kemiği verirseniz iyi olur.Kanat tüyünün çıkması çok uzun zaman alabilir.

Evet kuş kendini kaşırken kanat ucundaki tüyleri dökülmüş muhtemelen.Uçamamasının nedeni bundan.Tüy veriminin düşük olduğu gözüküyor.Protein ağırlıklı besleme yapmak iyi olur.Kalamar Kemiği verirseniz iyi olur.Kanat tüyünün çıkması çok uzun zaman alabilir.
teşekkürler. kafesinde 2 tane var ve severek tüketiyor. fayda olmadı. valla üzülüyorum da.

teşekkürler. kafesinde 2 tane var ve severek tüketiyor. fayda olmadı. valla üzülüyorum da.
Kuşunuzun en azından enerjisinde bir sorun ve sağlığında problemler yok ise bunlar ufak problemler.Kuşunuz yanınızda iken bu anın tadını çıkarın.👍
Kalamar dökülmüş tüylerin çıkmasını sağlamaz aslında mevcut tüylerin diriliğini arttırır.

Merhaba,
Röhnfried Bt Amin Forte temin edin 25-30 ml.
Kuşlar için olan biotinden de alın,Biotin Vitaz Soliter isimli ürünü öneririm. Ek olarak probiyotik, multivitamin ve sedochol de alın Röhnfried öneriyoruz yine. Röhnfried yetkili bayiliği olan Karadenizpetten alabilirsiniz.
Ürünleri temin ederseniz haber verin program hazirlicam size. Bt Amin Forte ve biotin denicez tüy bakım için 👍🏻

Merhaba,
Röhnfried Bt Amin Forte temin edin 25-30 ml.
Kuşlar için olan biotinden de alın,Biotin Vitaz Soliter isimli ürünü öneririm. Ek olarak probiyotik, multivitamin ve sedochol de alın Röhnfried öneriyoruz yine. Röhnfried yetkili bayiliği olan Karadenizpetten alabilirsiniz.
Ürünleri temin ederseniz haber verin program hazirlicam size. Bt Amin Forte ve biotin denicez tüy bakım için 👍🏻

Merhaba. Karadenizpet ile görüştüm ve ilaçları temin ederek kullandım. Bir şey değişmedi. Alt kanatları cansız bir şekilde geliyor ve hemen dökülüyor. Kuşum hemstr gibi yürüyor sadece 🙂 alıntıladığım mesajın üstüne görseli ekledim

Merhaba. Karadenizpet ile görüştüm ve ilaçları temin ederek kullandım. Bir şey değişmedi. Alt kanatları cansız bir şekilde geliyor ve hemen dökülüyor. Kuşum hemstr gibi yürüyor sadece 🙂 alıntıladığım mesajın üstüne görseli ekledim

B vitamini takviyesi işe yaramadı ise kanatlı kuş veterinerine veya egzotik hayvan veterinerine muayene ettirmenizi öneririm.

Hocam kuşunuz french mold olabilir. Kesin tedavisi olmayan bir hastalıktır. Tüyleri etkiler kuşu hasta etmesi çok düşük ihtimaldir. Bird lowe hocamında dediği gibi kuşa Özellikle B kompleks vitamini ve multi amin desteği vermek çok önemli. Kuşun bağışıklığını ve imnun sistemini destekleyerek ilerlemeniz gerek. Bu yöntemle kesin olmamakla birlikte düzelme görülebiliyor. Probiyotik, B kompleks vitamini amino asitlerin tamamını içeren bir ürün. Çinko ve kolin klorür içeren multi vitamin. Ve mineral desteği de vermelisiniz. Ve sabırlı olmalısınız. Süreç uzun sürecektir.

Geri