Kuşum acaba körmü

ye.tokaç

Yeni Üye
Yeni bir yavru beyaz (albino) muhabbet kuşu aldım daha uçamıyor sürekli kendi etrafında daireler çiziyor dönerken veya ilerlerken nesneye çarpıyor veya aşağı düşüyor son anda tutuyorum gözü siyah endişeleniyorum ne yapabilirim bunlar normalmi

Gözü her zaman siyah oluyor, elinizle ani hareketler yapın korkuyor mu ona göre tekrar yazarsınız

Yok korkmuyor koltuğun üstüne koyuyorum dönmeye başlıyor biyere gitmeye çalışınca ya kanepeye çarpıyor yada boşluğa atlıyor

o göz tarafından sakince ses çıkarmadan yaklaşın. sizi farkederse anlarsınız zaten

Yaptığı davranışlar normalmi yavru olduğu için bilmiyormuki

İnşallah öyledir uçmaya başladığında anlarız peki körse ne yapmam gerekiyor

Kafesin zeminine yem döktük yedi, herhalde suda içiyor yoksa yaşayamazdı

Şu anda uyuyor ama uyandığı zaman kıpır kıpır dön dön usanmıyor

39772

ne zamandan beri kör olduğunu düşünüyosunuz

Daha yeni aldık zaten 2 3 gün oldu kuşu masaya bırakmıştım yine durmadan dönüyordu süreklide aynı yere takılıp düşüyordu yiğenim yanıma geldi şakasına körmü bu kuş dedi benimde aklıma takıldı

Yavru olduğu için akıl edemiyor olabilirmi yemini yerden yiyor suyunu içerken hiç görmedim ama içiyordur herhalde yoksa dayanamazdı

Kanepeye koyuyorum seslenince bana doğru yöneliyor boşluğa atıyor kendini engellemesen gitti

Yavru olduğu için akıl edemiyor olabilirmi yemini yerden yiyor suyunu içerken hiç görmedim ama içiyordur herhalde yoksa dayanamazdı

yemini yerden yiyor dediğinize göre suyunu içebiliyor olmalı. tünekte durmuyorsa suluğunu da yere koyun. tüneğide indirebildiğiniz kadar indirin. sürekli yerde duruyorsa ayakları açık kalmaktan acımasın

alırken dikkat ettiniz mi peki gözlerine ? en olmadı göz damlası damlatırsınız 1 damla bakarsınız duruma göre

Geri