Kuşum 2 tane yumurtladı kızgınlık mıdır?

iBLoodyLegend

Paylaşımcı Üye
Kuşum 2 gün önce bir tane yumurta yapmıştı bugün baktıgımda 2. yumurtayı gördüm kızgınlık yumurtası mıdır normal yumurta mı?

Yanında eş varmıydı? Çiftleştiklerini gördünüz mü? Ya da en azından hiç birbirlerine kur yaparken gördünüz mü?,

Öyle diyorsanız inşallah yumurtalar doludur. Yumurtaları kuluçkanın 6.gününde bir el feneri yardımıyla kontrol edebilirsiniz. İnşallah sağlıklı yavrularınız olur.

teşekkürler kızgınlık yumurtası olduğunu anlarsam ne yapayım

Kızgınlık yumurtalarını alabilirsiniz. Boşu boşuna hayvanı yormayın.

ışık tuttuğum zaman içi boşsa alayım değil mi bir de yanlışlıka dolu yumurtayı almam inşallah

Evet içi boşsa alın fakat yumurtayı kontrol ederken çok dikkat etmelisiniz. Kılcal damarları görürseniz bilinki oluşum başlamıştır. Aynı aşağıdaki resim gibi.
solusi-telur-murai-batu-tidak-menetas.jpg

yumurtalar yuvanın içindeyken ışık tutsam olur mu yuvanın üstü açılmıyor almaya çekiniyorum kırılır diye

Üstten tutabilirsiniz ama yumurtayı iyi gözlemlemelisiniz. Döl kontrolünü karanlık bir ortamda yapmaya dikkat edin ayrıca fener sıcaksa çok değdirmemeye çalışın çünkü yumurtadaki ani ısı değişimleri kuşunuzu öldürebilir.

üstü açılmıyor kuşun girip çıktığı delikten tutacağım telefon feneri bu arada

içinde kapıya tutulu üstü açılmıyor delikten de elime almaya korkuyorum

Keşke Dıştan takılanlardan alsaydınız. Bence en doğrusu yumurtaları yavaşça almanız olacaktır. Biraz nazik olsanız yeterlidir. Korkmayın. Yumurtaları çokta oyalamadan hemen kontrol edip yerine koyun derim.

Tamam hiç korkmayın yuvalığı çıkarın kontrol edin tekrar takın.

Yuvalık çıkmıyormu? Yuvalığı komple çıkarıp yumurtaları kontrol edip sonra tekrar yerine takın.

kuluçkaya yatarken yumurtayı ara sıra ağzıyla bir şeyler yapıyor bu nedir?

Büyük ihtimal yumurtayı çeviriyordur. Kuluçkaya yatan bütün hayvanlar bunu yapar. Böylece yumurtanın her tarafı eşit derecede ısıyı almış olur.

Geri