Kuşum şok geçirmiş gibi

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan 34arda34
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

34arda34

Meraklı Üye
Merhaba disi kusum pazar gunun’den beri sanki şok geçirmiş gibi 6 aydır bir çift kuş aldım erkek ve dişi çok iyi anlaşıyorşardı
Çiftleşmeye çalışmaları birbirlerini kaşıma ama pazar gümünden beri dişi yerde ve kendını ayakta bile tutamıyo tünekte duramıyo yemek su düzeni bozuldu
Pazartesı veterınere göturdum onlarda anlam veremedi radyo bile cektiler yumurta sıkışması varmı diye öyle bir durumda yok
Yerde durup oyle bakıyo

Resim veya video eklemeye çalıştım fakat dosya büyük dıye olmadı yardım etmek isteyen olursa telefon numarasından Whatsap userınden atabılırım

Arkadaşlar veteriner bile dedi yapılacak bişey yok bekleyıp gorecegiz dedi mutlaka tecrubelı arkadaslar vardır dıye grupta sormak ıstedım

Çektiğiniz fotoğrafın ss ini alıp öyle yüklemeye deneyin, olmazsa hizliresimyükle.com dan yükleyebilirsiniz resimleri.

Salmonella olabilir lakin video olmadan yorum yapmak zor.
Video ekleyemıyorum site ye sanki ayaklarına felç inmiş düz basamıyo ayaklar yana dogru aclılıyo 3-4 gün ıyı oldu şimdı yenıden eskısı gıbı gercekten yardım edebılecek kımse yokmu su kadar ınsan içinde Whatsap yollayabılırım yardımcı olamak ısteyene

Video ekleyemıyorum site ye sanki ayaklarına felç inmiş düz basamıyo ayaklar yana dogru aclılıyo 3-4 gün ıyı oldu şimdı yenıden eskısı gıbı gercekten yardım edebılecek kımse yokmu su kadar ınsan içinde Whatsap yollayabılırım yardımcı olamak ısteyene
uçabiliyor mu bacağını hareket ettirebiliyorsa kırılma yoktur diye düşünüyorum

Bu arada internetten salmonella belirtilerini buldum
Kuşlarda salmonella enfeksiyonuna yakalanmış olanlarda ilk belirtiler ishal, merkezi sinir sistemi belirtileri ve ağırlık kaybıdır. Eklemler etkilenebilir ve topallık oluşabilir. İlginç şekilde topallık diğer belirtiler olmaksızın oluşabilir. Kabarmış tüyler ve hafif zayıflık hariç tutulursa diğer belirtiler olmaksızın topallık oluşur. İlave olarak embriyonik ölüm oranı yada yeni kuluçkadan çıkmış kuşlarda omfalitis artabilir.

Streamable.com a yüklemeyi deneyin.

Geri