Kuşum İshal

Umut Kuşum

Yeni Üye
Bugün ilk kez kakasının sıvı gibi olduğunu farkettim. Tuzsuz ekmek yemeyi çok sever. İshaline iyi gelir diye biraz yedirdim. Genel durumunda pek bir değişiklik yok. Oyun oynuyo. Her zamanki gibi hareketleri. O ilk sıvı şeklindeki kakadan sonra birkaç kez de katı sıvı karışık yaptı. Koku yok. Tüy dökme döneminde olduğu için suyuna tüy döktürücü vitaminden de verdim. Markası B-Vitaxi. Yapabileceğim başka bir şey var mı? Korkuyorum. Kuşum düzelir mi?

Veterinerden Sulphameathine suluguna 5 damla damlatılarak 1 hafta gözlemleyin düzelmezse 10 gün kullanın suyunu hergün degiştirin ayrıca ihsal olan kuşa sadece aspur verilmesi gerekli haşlanmış patates Muz verilebilir.

aşırı meyve sebze verilmemelidir.
ekmek zararlı oldugu için vermeyin
kepek ekmegini sütle karıştırın verin çok seviyorsa.

yada patates haşlayın verin pirinç ısıtın suyunu suyuluguna verin elinizde olan hangisiyle onu verin şuan.

Teşekkür ederim. Muz vericem şimdi. Yarın hâlâ ishal gibi olursa söylediğiniz ilacı temin edicem.

Öncelikle kuşun ve dışkısının fotoğrafını atar mısınız?
Kuşun kuyruğu nefes alıp verirken aşağı yukarı hareket ediyor mu?

Hayır öyle bir şey farketmedim. Elimle muz yedirdim. Baya yedi. Yedirirken elime yaptı. Normal gibiydi. Düzeliyo sanki. Şimdi odaya koydum uyusun diye.

geçmiş olsun faydası olduysa ne mutlu yavaş yavaş..

Sade kanarya yemi verin düzelir inşaallah

Kuşumun dışkısı hala tamamen düzelmedi. Bu şekilde yapıyo. Resimdeki gibi. Dünkü tamamen su gibiydi. Şimdi katı ama biraz sulu. Şuan kafeste değil. Son dışkılarını çektim. Kuşumun hareketleri hâlâ çok normal. Hasta gibi değil. Enerjik ve oyuncu.

Ekli dosyalar

• 20190328_141742.jpg
    20190328_141742.jpg
    727.1 KB · Görüntüleme: 21
  • 20190328_142037.jpg
    20190328_142037.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 21
  • 20190328_142250.jpg
    20190328_142250.jpg
    2.4 MB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:
Bu da geceki dışkıları.

Ekli dosyalar

• 20190328_141411.jpg
    20190328_141411.jpg
    1.3 MB · Görüntüleme: 23
korkacak hiçbirşey yok.. yumurta maması verin haftada 2 kez normalde verilen mamadır.

Geri