Kuşum İshal Mi?

SabriCan

Meraklı Üye
Yeni Aldığım Kuşum İshal Mi

Ekli dosyalar

• IMG_20180823_142453.jpg
    IMG_20180823_142453.jpg
    620.2 KB · Görüntüleme: 20
Evet ishal.
Yeni geldiği için ortama o yüzden olabilir. Patates haşlayıp verebilirsiniz(tuzsuz ve yağsız) olacak şekilde.
Daldarı asın kafesine.

Kafesine mi koyucam patatesi
Ufak bir patatesi haşlayıp 3 4 parçaya bölüp 1 parçasını boş bir yemliğe koyabilirsiniz diğer kalan patates dilimlerini dolaba koyun ziyan olmasın kaç parçaya ayırdıysanız günlük 1 parça verin. İlk başta gagalayıp sonra yemeyebilir yiyene kadar diretin ilk defa karşılaştığı bir besin o yüzden parçalara ayırın dedim yiyene kadar diretin sağlığı için biraz ısrarcı olun ilk başlarda yiyeceğini sanmıyorum pek.

Evet ishal var ancak şimdilik suyuna sirke katmak ve probiyotik vermekten başka hiçbir şey yapmayın. Patates haşlaması veya pirinç lapası vermeyin. Bunlar tedavi değildir, ishali baskılar ve ishale sebep olan hastalığın belirtilerini ortadan kaldırır. Bu "arkami döndüm, görmüyorum, o zaman sorun yok" demekten farksızdır. Eğer ishal üç günden fazla sürerse yazın, tedavi gerekir.

Patates illa ki kalıcı geçiricek hastalığı demedim ki? Mumkun oldukca ilacsız bir yontem soyledim zorunlu olmadıkca ilaca karsıyım.

Geri