Kuşum ölüyor!!

Şaşkınn

Yeni Üye
Lütfen yardım.Şuan kafeste yerde ters yatıyor çok derin nefes alıyor.Ne yapabilirim.Biraz ilgi mi lazım?yada yiyecek bişeyler ne önerirsiniz.3 aylık oldu.İshaldı ishal ilacını 5 gün verdik biraz iyileşince bıraktık.Düün o kadar iyiydiki!uçtu yem yedi öttü dolaştı...Bu sabah kafeste ayakta ama başı yerdeydi.Elime aldım ayakta duramıyor başını ordan oraya koyuyordu.elimden uçmak istedi uçamadı kanatlarını çırptı sadece büyük ihtimal ölüyor.Şuan yapılacak bişey varmı?

Hayvan bakmanın en kötü tarafı da burası. İnsan öldüğü zaman çok üzülüyor. Benim de 2 kuşum var biri bi kere cama çarpmıştı , hareket edemiyodu ama sonradan düzeldi , yarası için veterinere filan götürdük. Kuş alırken bi heyecanla almıştım bunları hesaba katmamıştım. bundan sonra da daha hayvan almam , aldırtmam . sadece şuan sağlıklı olan 2 kuşuma bakıyorum.

Eninde sonunda her canlının ölümü tadacağını da aklımızdan çıkarmamamız gerekiyor.

İshalken yazsaydınız tavsiyede bulunurduk belki. Başınız sağolsun. İsal ilacı diye bir ilaç olamaz bu ilaç firmalarının kandırmacasıdır. Aynen meyveli yem gibi. İsale sebep olan hastalık bilinmeden ilaç vermek bazen tesadüfen iyi gelebilir ama onun dışında kuşun ölümünü hızlandırır sadece.

İshalken yazsaydınız tavsiyede bulunurduk belki. Başınız sağolsun. İsal ilacı diye bir ilaç olamaz bu ilaç firmalarının kandırmacasıdır. Aynen meyveli yem gibi. İsale sebep olan hastalık bilinmeden ilaç vermek bazen tesadüfen iyi gelebilir ama onun dışında kuşun ölümünü hızlandırır sadece.
aynen öyle kardeşim ishal ilacı diye bir şey yoktur kuşlarda sadece doğal yöntemler vardır

aynen öyle kardeşim ishal ilacı diye bir şey yoktur kuşlarda sadece doğal yöntemler vardır
Doğal yöntemler de sadece sağlıklı kuşlara önlem amaçlı kullanılır. O da çok dikkatli olunması şartıyla. Hasta kuşa koca karı ilaçlarıymış yok kekik suyuymuş yok sarımsak yağıymış fayda etmez.

Çok geçmiş olsun Üzgünüm

Geri