Kuşum ölüyor sanırım

İvesa1994

Yeni Üye
Kuşu alalı 1 hafta oluyor diğer yemleri kiramadigi için kanarya yemi alıyorum çok az yiyor. sürekli uyuyor hareket etmiyor ve dışkısı acayip sıvı garip birşey. Veteriner antibiyotik verdi suyuna karsistiriyorum içiyor ama bı faydasi olmadı. Ne yapmalıyım anlamadım gitti. Yem yemesi için ne yapmalıyım hangi tür yem almalıyım daha yavru fazla ucamiyor düşüyor duvarlara çarpıyor. Lütfen yardımcı olun.

Ekli dosyalar

• 20170530_154423.jpg
    20170530_154423.jpg
    1,003.4 KB · Görüntüleme: 36
  • 20170530_154454.jpg
    20170530_154454.jpg
    917.1 KB · Görüntüleme: 31
  • 20170530_050226.jpg
    20170530_050226.jpg
    611.8 KB · Görüntüleme: 31
Hangi antibiyotiği verdi ? ne dozda ve ne kadar süreyle kullandınız

Benim kuşumda aynı durumda. Bugün götürdüm iç parazit ve kuruma var dediler. Başka bir yere göstermeni tavsiye ederim. Ben 3. kez yer değiştirdim ve en sonunda teşhis konuldu. Belirtiler benim kuşumla aynı. Acilen göster başka bir yere. Ne olduğunu bilmeden sana burdan bunu bunu yap diyemem çünkü bende acemiyim ama işin ehli birine götürsen iyi olur. %95 yaşamaz dedi benim kuşuma ama Selçuk bey sağolsun yardımcı oldu. Götürdükten sonra buraya ne teşhis konulduğunu yaz ki yardımcı olsunlar.

Aviastım 20cc hergun suluguna ölçeği var şu kadar ölçekte 1 hafta dök dedi ve 3 gün oluyor kuşta herhangi bir değişiklik yok isalindede hareketliligindede. Kutunun altında 10 TL yazıyor ama benden 15 TL ücret aldı.

Aviastim prk bir işe yaramiyor. Bence arastir siteyi aviastim yerine suluguna 5-6 damla elma sirkesi damlatsan daha iyi ama sanirim ilac kullanmak gerekli. Bu arada kusunu cok guzel umarim iyilesir..

Kus kucuk aldiginizda yem kiramiyorsa gucsuz düsmustur guncel resmi ise zaten kucuk oldugu belli elle besleyin derim hazir mama alin yada yumurta bebe biskuvisi karisimi yapin siringadan gecicek sekilde sulandirin verin öncelik birseyler yemesi soguk ve cereyanda kalmasin yumusak yumurta gibi gidalar verdiniz mi geldi ilk gunler yesillik turu verdiyseniz vermeyin

Kus kucuk aldiginizda yem kiramiyorsa gucsuz düsmustur guncel resmi ise zaten kucuk oldugu belli elle besleyin derim hazir mama alin yada yumurta bebe biskuvisi karisimi yapin siringadan gecicek sekilde sulandirin verin öncelik birseyler yemesi soguk ve cereyanda kalmasin yumusak yumurta gibi gidalar verdiniz mi geldi ilk gunler yesillik turu verdiyseniz vermeyin
Peki önere bileceginiz hazır mama varmı Ahmet bey

Yavru kuşlarımı ben de kanarya yemiyle alıştırıyorum yem kırmaya kendilerini toparladıklarında normal yemi bırakıyorum o şekilde problem yaşamadım hiç.Elma Sirkesini verin faydası olacaktır. bir gün sirke bir gün vitamin şeklinde bir yol izledim çok şükür problem olmadı.

Yavru kuşlarımı ben de kanarya yemiyle alıştırıyorum yem kırmaya kendilerini toparladıklarında normal yemi bırakıyorum o şekilde problem yaşamadım hiç.Elma Sirkesini verin faydası olacaktır. bir gün sirke bir gün vitamin şeklinde bir yol izledim çok şükür problem olmadı.
Teşekkür ederim.

Aviastım 20cc hergun suluguna ölçeği var şu kadar ölçekte 1 hafta dök dedi ve 3 gün oluyor kuşta herhangi bir değişiklik yok isalindede hareketliligindede. Kutunun altında 10 TL yazıyor ama benden 15 TL ücret aldı.
Kesin olmamakla birlikte dışkı E Coli hastalığındakine benziyor. Aviastım E coliyi etken maddeye kazanılan direnç nedeniyle çözemeyebiliyor. Baytril %2.5 alın ve alır almaz ağzına bir damla damlatın. Sonrasında yarım suluğa 3 ml kadar katın. 4-5 gün kadar devam edin.

Kesin olmamakla birlikte dışkı E Coli hastalığındakine benziyor. Aviastım E coliyi etken maddeye kazanılan direnç nedeniyle çözemeyebiliyor. Baytril %2.5 alın ve alır almaz ağzına bir damla damlatın. Sonrasında yarım suluğa 3 ml kadar katın. 4-5 gün kadar devam edin.
Teşekkür ederim Selçuk bey deniyecem inşallah

Geri