Kuşum ölüyor mu? :(

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Ilkzey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Ilkzey

Yeni Üye
Jumbo muhabbet kuşum var 1 yaşında. Dün sag gözkapak altı şişti.bugun daha çok şişmiş gözü kapanmış Dün aşırı halsizlik vardi hep uyudu yem yemedi. Bugün de aşırı hareketli sürekli evin içinde kosturuyor ama yine yem yemiyor su içmiyor. Kafesin icinde durmak istemiyor. Ne yapmalıyım çok şaşırdım. Yaşadığım yerde anlayan bir veteriner de yok. Çok üzülüyorum böyle gördükçe

Dışkı resmî ve kuşun videosunu yükleyin bakalım..

d6e242b738e.jpeg

Göz etrafındaki tüyler tamamen dökülmüş gibi,kötü görünüyor.Bana sanki gözde enfeksiyon oluşmuş içe ilerlemiş gibi geldi.Ne kadar süredir böyle?
1 aydir ara ara gözünün alt kismi hafif şişiyordu. Krem sürüyordum teramicin göz merhemi. Ertesi gün geciyordu. Dün de sürdüm ama daha da fazla sismisti. Bu sabah baktım tamamen kapanmış.

1 aydir ara ara gözünün alt kismi hafif şişiyordu. Krem sürüyordum teramicin göz merhemi. Ertesi gün geciyordu. Dün de sürdüm ama daha da fazla sismisti. Bu sabah baktım tamamen kapanmış.
Hiçbir şekilde yem yemiyor su içmiyor evin bütün odalarini gezdi resmen durmuyor seke seke geziyor.

Hastalık göz içine ilerlediyse Terramycin yeterli gelmemiş olabilir,eğer enfeksiyonsa genta gibi damlalar iyi gelebilir.Ama tüylerin o şekilde olmasını anlayamadım açıkçası.Sıkıntısı olduğu için öyle davranıyor olabilir.

Hastalık göz içine ilerlediyse Terramycin yeterli gelmemiş olabilir,eğer enfeksiyonsa genta gibi damlalar iyi gelebilir.Ama tüylerin o şekilde olmasını anlayamadım açıkçası.Sıkıntısı olduğu için öyle davranıyor olabilir.
Daha önce teramycn sürünce geçiyor dediğiniz için ben iltihaplanma olduğunu düşündüm.Gözünde nezle oluşmuş o ilerlemiş de olabilir gibi geldi

Ceresi 1 saat once maviydi kapali gözünün olduğu kisim gagasi da. Simdi tamamen kahverengi olmuş. onu böyle görmek beni cok üzüyor ne yapsam bilemiyorum

Kusun morali iyi halsiz degilse güzel.kesin Birşey diyemeyiz ancak tahmin yapabiliriz.Araştırıp iyi bir göz damlası alıp kullanın bakalım iyi gelicek mi.Merheme de devam edin.Bu ilaçlar kuşu daha kötü yapmayacagı icin önerebiliyoruz.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Birde detaylı fotoğraflar yükleyin.

LG-M250 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ceresi 1 saat once maviydi kapali gözünün olduğu kisim gagasi da. Simdi tamamen kahverengi olmuş. onu böyle görmek beni cok üzüyor ne yapsam bilemiyorum
Arkadaşın dediği gibi bende göz damlası gerekir diye düşünüyorum,cere belki bu durumdan dolayı etkilenmiştir.

Arkadaşın dediği gibi bende göz damlası gerekir diye düşünüyorum,cere belki bu durumdan dolayı etkilenmiştir.
Tüyler neden o şekilde onu anlayamadım ama,diğer arkadaşlar ona da bir yorum yapabilir.Yem yemiyorsa sevdiği şeyleri verin,darı,yumurta maması vs.Birde aç kalıp güçten düşmesin.

Kuşumu kaybettim . Yardımlarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar

Geri