kuşum ölüyor mu?

Ümit Çetintaş

Yeni Üye
Dun gayet iyiydi. Bugun eve geldigimde hareketsiz olmasina ragmen ucabiliyordu. Ama birkac saat sonra kendini surekli kabarttigini, tunekte duramayip kafesin altinda durdugunu farkettim. su an yuruyemiyor, ucamiyor, dengede bile duramiyor, yan yatiyor, kafasini geriye cevirip yatiyor, kanatlarini aciyor. Olecek saniyorum ve cok uzuluyorum. su an yapilabilecek birsey var mi?
20181224_230356.jpg
20181224_230342.jpg

Ne sıkıntısı var belli ki acı çekiyor ishal mi kuşunuz hiç önceden belirti yok muydu

Bir yere çarpmış olabilir mi travma geçiriyor ılabilir mi?

malesef kusum öldü. dun iyiydi. birkac gun once burun deliklerinden kabarcik cikiyordu. ama hareketliydi, istahliydi. iyiydi yani. bugun aksam eve geldigimde bir durgunlugu vardi ama yine de dal darisindan yiyordu. ucuyordu da. ne olduysa birkac saatte oldu. once kendini kabartip kafesin tabaninda takilmaya basladi. otmedi hic zaten geldigimden beri. sonra elime aldim. halsizdi. koynumda uyuyordu. bir terslik oldugunu anladim. sonra dakikalar gecince ucamamaya , dengesini kaybetmeye, yuruyememeye basladi. cok hizli gelisti hersey. kafesin altinda ayakta bile duramamaya basladi. yarim saat icinde de kaybettim oglumu. cok uzgunum. sanirim soguk aldi ve usuttu. ama nasil dun gayet iyi iken bir gun icinde bu hale gelmesine ne sebep olabilir. birkac saat icinde nasil olebilir. bilemiyorum. bir kusa bile bakamadigimi hissediyorum su anda.

Başınız sağ olsun, benim en küçük kuşum da bronşit oldu, bir haftadır antibiyotik veriyorum ama burnu hala tıkalı, her sabah uyandığımda gergin işten döndüğümde tedirgin oluyorum ya ölürse diye, gerçekten çok zor :(

Ne oluyor bu kuşlara anlamıyorum.komşum balkonda kanarya besliyor hiçbirşey olmuyor bizimkiler özenli davrandığımız halde hastalanıyor.başınız sağolsun:(

Geri