Kuşum ölüyor, kafası aşağıda

Kuş az da olsa yediyse sabaha çıkar gibi duruyor. Ben tabanda duruyor sanmıştım. Tabi Allah bilir yine de...
Kuşları ayırın ve rahatsız etmeyin. Kuşlar size alışkın mı?
Tabandaydı erkek olan kulu ayırınca tüneğe çıktı galiba diğer kuşum kafeste üstünlük kurduğu için çıkamıyordu tabi diğerini de ayıyorum şimdi hayır hasta olan kulum alışık değil henüz yeni almıştım

Diğer kuşunda sürekli vik vik sesi var. Ağzını açıp kapatıyor. Size alışkınsa eğer, bir problemi olduğu belli. Yarın kanatlı uzmanına götürün kuşlarınızı. Üniversitenin veteriner fakültesi varsa bakabilirsiniz.

Diğer kuşunda sürekli vik vik sesi var. Ağzını açıp kapatıyor. Size alışkınsa eğer, bir problemi olduğu belli. Yarın kanatlı uzmanına götürün kuşlarınızı. Üniversitenin veteriner fakültesi varsa bakabilirsiniz.
Teşekkür ederim diğer kuşun bir sorunu yok vik vik sesi bülbülden geliyor dişi bana alışık değil o yüzden ağzını açıp kapatiyor ama yarın götürecegim umarım ölmez çok teşekkür ediyorum yardım ettiğiniz icin

Açık konuşmak gerekirse kuşunun çok az vakti var sabaha çıkarsa el ile besleme yapmalısın dediğin kadar zayıf ise dışkılayıp dışkılayamadığını kontrol et boşaltım sistemi en son çöker el ile beslesen bile kurtarılamaz kuş o yüzden buna dikkat et. Dediğini göre iki hafta bu şekilde geçirmiş bünyesi çok güçlü bile sayılır tam bu evrede kuş kurtardım veterinerden sulphamezatin al el ile besleme mamasına karıştır şırıngayla ver aynı şekilde kuşu dişiden ayır dişinin suluğuna günde 3 damla olmak üzere 5 gün damlat aynı vaziyete o da bir haftaya kadar gelmeden onu kesin olarak kurtarmış olursun yandaki kuşların suluğunda da ilaç bulunsun ve kafes altlarını temizle dezenfekte et

Kafesini temizledim dişiyi ayırdım dişide sorun oldupunu sanmıyorum yarın veterinere götürdüğüm zaman soracağım şu anlık yumurta mama verdim suyum abiraz limon damlattım yemini tazeledim umarım yarın saat 5 e kadar dayanır veyerinere ancak o saatte götürebilirim

Dişi için haftaya konu açacaksınız erken tedbir almakta fayda var. Erkeği şırınga ile beslemeye çalışın muhtemelen yiyorsa bile çok çok az yiyor

Teşekkür ederim diğer kuşun bir sorunu yok vik vik sesi bülbülden geliyor dişi bana alışık değil o yüzden ağzını açıp kapatiyor ama yarın götürecegim umarım ölmez çok teşekkür ediyorum yardım ettiğiniz icin
Siz konuyla ne alakasınız anlamadım, @Korkut ve @Fısladım yavruladım aynı kişi misiniz? 🤔

Siz konuyla ne alakasınız anlamadım, @Korkut ve @Fısladım yavruladım aynı kişi misiniz? 🤔
Çok yakın arkadaşım telefonum yanımda değildi oradan yazdım birazdan kuşu veterinere götüreceğim dişiyi götürmemi önerirmisiniz bence bir sorunu yok ama bakarsanız sevinirim vik vik sesi bülbüllerden geliyor bu arada dişi bana alışık değil hatta beni hiç sevmiyor sürekli ısırıyor belki ondan ağzını açıp kapatıyordur

Çok yakın arkadaşım telefonum yanımda değildi oradan yazdım birazdan kuşu veterinere götüreceğim dişiyi götürmemi önerirmisiniz bence bir sorunu yok ama bakarsanız sevinirim vik vik sesi bülbüllerden geliyor bu arada dişi bana alışık değil hatta beni hiç sevmiyor sürekli ısırıyor belki ondan ağzını açıp kapatıyordur
Eğer siz yanında değilken kuş normal duruyorsa dişiyi götürmeyin. Ancak siz yokkende sürekli o şekildeyse götürün.
Ve kafesleri ayırın en başından beri diyorum

Yaklaştığın zaman tıslar ağzını açıp kapatır ve sizde ki kuluçka sürecinde olduğu için ekstradan kendini kabartır sağa sola eğilir sizi korkutmaya çalışır

Eğer siz yanında değilken kuş normal duruyorsa dişiyi götürmeyin. Ancak siz yokkende sürekli o şekildeyse götürün.
Ve kafesleri ayırın en başından beri diyorum
Veterinerden geldim bana 2 tane antibiyotik verdi şırınga içinde birinden 12 saat diğerinden 12 saat 05ml damlat dedi birde multimix pediatrik şurup verdi multimixi bir suluğa diğerini diğer suluğa koymamı söyledi ama multimixi kaç damla damlatacağımı bilmiyorum yardımcı olurmusunuz

Kuşum yemek yiyor ama su içtiğini bir türlü göremiyorum şırınga ile ağzına su vermelimiyim tabana inip uyuyor ölecek diye çok korkuyorum @ADRIAN @Merve sizi çok rahatsız ediyorum ama kusra bakmayın lütfen ölücek diye çok korkuyorum yemeğini yedikten sonra tekrar tabana iniyor kafası aşşağıda uyuyor gibi bir türlü yukarı çıkıp su içtiğini görmedim yemek için çıkıp tekrar iniyor aşşağıya

Kuşum yemek yiyor ama su içtiğini bir türlü göremiyorum şırınga ile ağzına su vermelimiyim tabana inip uyuyor ölecek diye çok korkuyorum @ADRIAN @Merve sizi çok rahatsız ediyorum ama kusra bakmayın lütfen ölücek diye çok korkuyorum yemeğini yedikten sonra tekrar tabana iniyor kafası aşşağıda uyuyor gibi bir türlü yukarı çıkıp su içtiğini görmedim yemek için çıkıp tekrar iniyor aşşağıya
Suyunu da yakın yere koyun. Yem yiyen kuş gerekli gördüğünde suyunu da içer

Geri