kuşum çok hasta

kafese koyup enerji harcamasın, kafesi sardıysan ilacı verdiysen. iki üç saat yanında kalsın.kucağında durabilir,benim kız hasta olunca battaniyeye sardım,kafese koydum,kafesi kucağıma almıştım,biraz ısınınca benimde kokumu aldı ve mışıl mışıl uyudu, gerçi daha sonra kız ısınıp ilaç iyi gelince coştu, kafese girmedi, kocasının yanında kaldı,beni hemen sattı :):)

İsale 1. ilacımız neo-terramycin. Enfeksiyona çevirebiliyor. İçinde ne varsa temizler inşaallah. Suluguna şu an elma sirkesi karıştırma çünkü parazit tedavisi yapacak zaman değil bir an önce isalin durması lazım. Daha fena coşturabilir isali. Çay içirebilirsin çok azcık, hem ağrısi varsa alır hem de isali kesmeye yardımci olur. Abartmamak lazım ama..
Abi neo terramycını kaç gün uygulayacam.bide bu kursak mantarı için truflıcan surupla aynı anda kullanabilirmiyim

Abi neo terramycını kaç gün uygulayacam.bide bu kursak mantarı için truflıcan surupla aynı anda kullanabilirmiyim
3 gün kullanilcak. Msl; sabah ilaçlı suyu koy aksama kadar dursun, akşam ilaçsız su koy elma yada havuç yedir.
Şurupla beraber kullanılır mı bir fikrim yok ama ilk isali geçsin daha sonra diğer tedaviye geç istersen. Eğer muhakkak ikisi de hayati tehlike arz ediyosa su an, bi veterinere acil danış ona göre kullan.

Kuşta kanlı ishal var. Buda ya cocsidioz yada mantar belirtisidir. Neo teramisin almadıysanız almayın. Onun yerine tetra mezatin ( cocsidioz için ) eczaneden de mikostatin mantar için alın. Ayrıca probiyotik de alıp suyuna katın. Mesajımı görür görmez ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Tetrayı ilk 2 gün çeyrek suluğa 2 mercimek tanesi kadar , sonraki günler 1 mercimek tanesi kadar katın. Mikostatini sabah akşam ağzına bir damla şeklinde verin. Probiyotiği de yine mercimek tanesi kadar ilaçlı suya katın.

Kuşta kanlı ishal var. Buda ya cocsidioz yada mantar belirtisidir. Neo teramisin almadıysanız almayın. Onun yerine tetra mezatin ( cocsidioz için ) eczaneden de mikostatin mantar için alın. Ayrıca probiyotik de alıp suyuna katın. Mesajımı görür görmez ağzına 2-3 damla sirke damlatın. Tetrayı ilk 2 gün çeyrek suluğa 2 mercimek tanesi kadar , sonraki günler 1 mercimek tanesi kadar katın. Mikostatini sabah akşam ağzına bir damla şeklinde verin. Probiyotiği de yine mercimek tanesi kadar ilaçlı suya katın.
1neo terramycn tedavisi uyguladm ama öğlen elma sirkeli su içirdim

Elma sirkesini sade olarak 2 damla içirin. Mantar ilacı edinene kadar. 4 saatte bir.

Geri