kuşum çok hasta

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Z1te
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Z1te

Paylaşımcı Üye
Merhaba arkadaşlar kuşumun 2 aydir göğüs kemiği sivri ve göğüs sivri olduğundan beri ucamiyor dökülen kanat tüylerinin uclari kanlı ama kuş haraketli nasil tedavi edebilirim?
(veterinere götürecektim ama burda kanatlidan anlayan veteriner yok)

kuşunuzun yem yemesinde problem var mı?

Hayır yemini diğer kuşlarım gibi normal bir şekilde yiyor

Dışkısının fotoğrafını atabilir misiniz ayrıca dikkat edin sindirilmemiş yem var mı yok mu (her zaman olmaz ama taze dışkı gördükçe kürdanla bir karıştırın)

Size benim kuşuma uygulanan tedaviyi söyleyeceğim ama bu tedavi bakteriyel bir hastalık varsa işe yarar, ulaşabileceğiniz bir veterinerden bytrill alın +b12 alın bunu suyuna 5 gün yarım suluğa 4 damla şeklinde damlatın ( su her gün değişecek) ayrıca fazla olmamak kaydıyla yeşillik ve meyve (ishal yapacak şeylerden uzak durun) verebilirsiniz bu tedaviden sonra probiyotik takviyesi yapın 3 gün eğer düzelme olmazsa tekrar yazarsınız

Yinede daha bilgili arkadaşların cevapları da önemli benim kuşumda bakteriyel bir rahatsızlık yoktu bu yüzden tedavi işe yaramadı ama belki sizin için faydalı olabilir.

dışkısı diğer kuşum gibi normal ve baktığımda sindirilmemiş yem yoktu

Bana kuruma değil gibi geldi çünkü kuruma olsa 2 ay yaşamazdı.
E coli diye bir hastalık varmış o olabilir mi?

Bana kuruma değil gibi geldi çünkü kuruma olsa 2 ay yaşamazdı.
E coli diye bir hastalık varmış o olabilir mi?
Kuruma zaten bir hastalık değil bir hastalık sonucu ortaya çıkan bir durum, bir çok hastalık sonucu ortaya çıkabilir. Benim kuşumda da var şuan ama virütik bir hastalık sonucu olduğu düşünülüyor ve ilaç tedavilerine cevap vermiyor bende destek tedavisi uyguluyorum kilo almaya başladı ve hareketli

Benim kuşta hareketli ama tek sorunu uçamaması ve zayıf olması

tek sorun o gibi görünsede tek sorun o olmuyor malesef keşke tek sorunları zayıflık olsa

Kuşun iştahını açmak, güçlendirmek için B vitaminlerinin hepsinin olduğu ucuz ilaçlar var. Bemiks ve Bemiks C Eczanelerden alıp bir hapı 1/6 oranında suluğuna karıştırıp uzun süre uygulayabilirsiniz. 10 gün ve üzeri. Ama kuşunuzda başka hastalıklar var ise onları tedavi etmeyecektir.

Kuş iştahlı zaten çok yem yiyor ama kilo alamıyo

Aminoasitli vitaminler var. ''Aminosol'' iyi gelebilir belki. Ayrıca yine kilo alması için yulaf verebilirsiniz kuşa. yem gibi olan yulaflardan bulun.

Paket yemi tercih edin. Açık yemlerde orantısız dağılım olduğu için kuş gerekli besini alamıyordur. Kapalı yemlerde içindeki darıdan yeme orantılıdır.

Geri