Kuşum çok hasta hiçbişey yemiyor

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan Paşam35
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Paşam35

Yeni Üye
Kuşumu alalı sadece 4 gün oldu ve 2. Gününde dışkısını yaptıktan sonra aşırı kasildi kafasını kuruguyla birleştirdi Kördüğüm gibi oldu kuş inleyerek. Hiç bişey yapamadım tam öldu dedim biraz kendine geldi aldığım yere götürdüm böyle olduğunu biliyodunuz neden iyileştirmek için cabalamayip sattiniz diye kavga ettim adam pişkin buraya birakirsan çöpe atarım dedi utanmadan. Bende veterinere götürdüm üstten bakıp bişeyi yok dedi. Ve 2 gündür netten öğrendiğim kadariyla siringayla besliyorum. Ama sadece gagasina koyuyorum yemek borusundan korkuyorum incitirim diye. Ve petsoptan bi ishal ilacı aldım onu suyuna koyuyorum ama su icmedigi için kendim yemiyle mama yapıyorum o suyla biraz karistiriyorum bide siringayla mama verdikten sonra bi iki saat halsiz kalıyo başını yere verip uyuyo bazen kuyruğuna dolaşıyor sanki tasiyamiyo gibi. Lütfen ne yapmam gerektiğini bilenler yardimci olsun. Bu arada burada henüz yeniyim yanlış bi yere yazdiysam, yanlış bi ifade kullandiysam affola.

Ekli dosyalar

• 1506877600097-1446108557.jpg
    1506877600097-1446108557.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 346
Altına beyaz kağıt serip de çekebilirseniz daha iyi olur. Muhtemelen rahat etsin diye koymuşsunuz onu. @Selçuk YÜKSEL bey görüp uygun tedavi önlerinde bulunur inşallah.

Dışkı net değil. Su içmiyorsa ilacı ağzına damlatın sabah akşam bir damla. Ne ilaç berdi onu da yazın.

Ayrıca kuşun hastalığı çok ilerlemiş. Elinizi çabuk tutun belki kurtarırız.

Bu ilaç kuşu kurtarmaz. Veterinere gidip geniş etkili bir antibiyotik alıp kullanın.

Burada Ayhan Bey'in bir elle besleme videosu var:

Kuş ya ölecek ya da bu şekilde besleyerek aynı zamanda geniş spektrumlu bir anbiyotiği de gerektiği doz kadar kullandığınız mamaya ekleyerek kuşu iyileştirmeye yönelik adım atacaksınız. Gerçekten zamanı epey az görünüyor. Bir an önce beyaz bir peçete üzerinde net görülecek şekilde dışkı resmini de paylaşın; belki Selçuk Bey bir antibiyotik önerisinde bulunabilir...

El ile besleme konusunda çok güvensiz iseniz, isterseniz veterinerlere de yaptırabilirsiniz. En azından hayvancığın kursağı dolar biraz...

Maalesef hayvan sağlığı, hayvan pazarlamacıları tarafından çoğunlukla göz ardı ediliyor. Aslında bu hasta kuşçuk, o insanlık adına utanç kaynağı maddiyatçılardan onu zamanında kurtarabildiğiniz için oldukça şanslı...

Kuşum bugün gözlerini yumdu malesef :( elimden bişey gelmedi ilgi gösterip yardimci olmaya çalıştığınız için çok teşekkür ederim Allah razı olsun

Geri